MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel » Beş ses beş saz konseri” Türk Sanat Müziğine yeni solistler kazandırıyor
Beş ses beş saz konseri” Türk Sanat Müziğine yeni solistler kazandırıyor


Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde  “BEŞ SES BEŞ SAZ “ Türk Müziği Konserinin ilki 11 Ekim 2011 Salı akşamı CKM’de gerçekleştirildi. Yapım ve yönetimi Nesibe Müsevitoğlu tarafından yapılan programda, Şef Hayri Pekşen yönetiminde Kadıköy Belediyesi Suzidil ve Lalezar Türk Müziği Korolarından Fatoş Gündüz, Filiz Ustaoğlu, Ayhan Tunçbilek, Mine Tükeler ile Sitare Giley Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerinden oluşan bir solo konser verdiler.  Solistlere TRT’den tanıdığımız ünlü saz sanatçıları Talat Er, Göksel Kabacı, Devrim Ekiz, Gürcan Yaman ve Bürkan Yüceler eşlik ettiler. İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan programa ; Atilla Yelken, Seda Gökbakar, Bestekar Amir Ateş, Söz yazarı Sami Derintuna, Ses Sanatçısı Nihal Arda gibi çok sayıda tanınmış sanatçı da konuk olarak katıldılar.

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür-Sanat sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu yaptığı açılış konuşmasında; “-Kadıköy Belediyesi bünyesinde 65 Türk Sanat Müziği Korosu bulunmakta. Bu korolarda değerli koro şeflerimiz kültürümüzün bir parçası olan öz müziğimizi halkımıza öğretiyorlar. İzleyici olarak katıldığım birçok konserde, profesyonel ses sanatçılarına eşdeğer olabilecek güzel sesler dinledim.  Bu güzel sesleri daha geniş kitlelere nasıl duyurabilirim diye düşündüm ve  “Beş Ses Beş Saz” Konserlerini planladım. Koristlerimiz ve şeflerimiz de konuya sıcak bakınca, kendiliğinden program oluştu. Halkımız da bu ilk konserimize gördüğünüz gibi büyük ilgi gösterdi. Biletler gişede çıktığı gün tükendi, çok kişi kapıdan döndü. Telefon ile yer talebinde bulunanlara olumsuz cevap vermek zorunda kaldık. Bu da Türk Müziğine halkımızın ne kadar çok ilgi gösterdiğinin göstergesiydi. Sizler ilgi gösterdiğiniz sürece bu konserlerimize devam edeceğiz.”  Dedi.

Gecenin solistleri gecede ilk kez özel bir konser vermenin heyecanını yaşıyorlardı. Koro Şefi Hayri Pekşen’in salonda dinleyici olarak bulunması, solistlerin heyecanlarına heyecan katıyordu.İzleyenlerin beğenilerini ifade eden coşkulu alkışları solistlere büyük moral kazandırdı. Koro Şefi ve TRT Sanatçısı Hayri Pekşen de gecede mini bir konser verdi. Son olarak Hayri Pekşen ve beş solistin birlikte söyledikleri şarkılara izleyiciler de katıldılar ve büyük bir koro oluşturdular. Konser Nesibe Müsevitoğlu’nun solistlere teşekkür ve çiçek sunumu ile sona erdi.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 14 Ekim 2011 Cuma 17:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR