MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kurbanlıklar hazır

Kurbanlıklar hazırKurban Bayramı öncesinde, hazırlıklarını tamamlayan üreticiler alıcı bekliyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan hayvan üreticileri, alıcı bekliyor. Tekirdağ’da faaliyet gösteren Küçükoğlu Çiftliği’nde organik olarak beslenen büyük ve küçükbaş hayvanlar alıcı bekliyor. Avrupa Birliği (AB) Standartları’nda olan Küçükoğlu Çiftliği Genel Müdürü Hasan Dumlupınar, çiftliklerinde yetiştirdikleri hayvanları, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sağlık kontrolünden de geçirerek gerekli denetimleri yaptıklarını söyledi. Kurbanlık Hayvanların yetiştirilmesinin etinin lezzetine de yansıdığını belirten Dumlupınar, organik olarak beslenen hayvanların daha sağlıklı olduğunu ifade etti.

Kurbanlıklar satışta

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bu yılki fiyatlar da belli olmaya başladı, 2011 yılında küçük baş hayvanların fiyatı 400-900 TL arasında değişirken, düveler 2 bin 500 ile 3 bin 500 TL, dana fiyatları da 2 bin 500-6 bin TL arasında değişen fiyatlarda satışa sunulacak.

Kurban alırken dikkat edilmesi gerekenler

İyi bir kurbanlığın tüyleri parlak olmalı, kör olmamalı ya da bir sakatlığı bulunmamalı. Hayvanların kulaklarındaki küpeler, sağlık durumu hakkında bilgi verdiğinden bu küpelere bakılabiliyor. Sağlıklı bir hayvanın tüyleri çok düzgün olur, genel durumu ve iştahı da iyi olur. Hayvandan şüphe ediliyorsa, veteriner hekimlere başvurmak gerekir.

İSTANBUL (İHA)

Etiketler: ,
📆 12 Ekim 2011 Çarşamba 10:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR