MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat » Kadıköy’de Yıldızlar Altında Tiyatro Keyfi
Kadıköy’de Yıldızlar Altında Tiyatro Keyfi


Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 1 Ağustos Cumartesi günü başlıyor.

Kadıköy Belediyesi’nin 2003 yılından beri “Yıldızlar Altında Tiyatro Keyfi” sloganıyla düzenlediği Tiyatro Festivali Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı’nda tiyatro severlerle buluşuyor. Bu yıl 7. kez düzenlenerek geleneksel hale gelen festivalde kış aylarında özel tiyatrolarda kapalı salonlarda, kapalı gişe oynanan seçkin oyunlar, bu kez açık havada yıldızlar altında ücretsiz olarak seyircisiyle buluşacak.

1 Ağustos Cumartesi günü başlayarak 10 Ağustos’a kadar sürecek olan Festivalin açılışı Tuncay Özinel Tiyatrosu’nun “Hırsızistan” adlı komedi oyunuyla yapılacak. İdil Yazgan, Tomris Karakartal, Arda Esen, Tuncay Özinel, Eray Işık, Kerem Keskin, Ajda Gürsoy’un rol aldığı oyun iki perde olarak sahnelenecek.

Birbirinden eğlenceli oyunların yer aldığı festivalde ilgi görmesi beklenen diğer bir oyunu da Reşat Nuri Güntekin’in ünlü romanı Çalıkuşu’nun farklı bir yorumla tiyatro perdesine aktaran Tiyatro Kedi
hazırladı. Ebru Cündübeyoğlu, Dilek Türker, Elif Çakman, Atılgan Gümüş, Tarık Papuççuoğlu ve Özlem Çakar gibi oyuncuların rol aldığı “Çalıkuşu” adlı oyunda üç farklı Feride canlandırılıyor.

tiytro_2_shop

Seden Kızıltunç’un rol aldığı “Hergelekon” adlı politik güldürü de ise Ergenekon adından yola çıkılarak bugünkü politik duruma gönderme yapılarak yazıldı. Tiyatro severler bu Hergelekon’u izlerken hem gülecek, hem de düşünecek.

Sadri Alışık Tiyatrosu’nun Yeşil Papağan Limited adlı traji-komedi oyununda ise Çolpan İlhan kalabalık bir usta oyuncu kadrosuyla toplumun farklı kesimlerinden ve mesleklerden kişilerin mafya ile ilişkilerini sorgulayacak.

Asuman Dabak Tiyatrosu’nun “Vanilyalı İlişkiler” adlı oyunu, Tiyatrokare’nin “Bu da Benim Ailem”, Ali Poyrazoğlu’nun “Bir Sen Katlın Yalnızlık Gelince” ve Kabare Dev Aynası’nın sahneye koyacağı “İnsanoğlu İnsan” adlı komedi oyunlar da seyirciler yıldızlar altında kahkahalı dakikalar geçirecek.

Süheyl-Behzat Uygur kardeşlerin rol aldığı “Tuhaf İkili” adlı eğlenceli komedi oyunuyla son bulacak Tiyatro Festivali’nde tüm oyunlar saat 21.00 de başlayacak.

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivalinde, seyircilerin yoğun ilgi ve katılımlarıyla şimdiye kadar 33 seçkin tiyatro gurubu ve 82 farklı tiyatro oyunu seyircilerle buluştu. Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen Tiyatro Festivalinde kapılarda uzun kuyruklar oluşuyor.


PROGRAM:

01 Ağustos 2009 Cumartesi -Tuncay Özinel Tiyatrosu-HIRSIZİSTAN (Komedi–2 Perde)
02 Ağustos 2009 Pazar -Kartal Sanat Tiyatrosu-BEKÇİ (Traji_Komedi–2 Perde)
03 Ağustos 2009 Pazartesi -Tiyatro Kedi-ÇALIKUŞU (Dram–2 Perde)
04 Ağustos 2009 Salı- Kabare Dev Aynası-İNSANOĞLU İNSAN (Komedi–2 Perde)
05 Ağustos 2009 Çarşamba- Evrensel Kabare-HERGELEKON (Politik Güldürü)
06 Ağustos 2009 Perşembe- Sadri Alışık Tiyatrosu-YEŞİL PAPAĞAN LİMİTED (Traji_Komedi–2 Perde)
07 Ağustos 2009 Cuma- Tiyatrokare-BU DA BENİM AİLEM (Komedi–2 Perde)
08 Ağustos 2009 Cumartesi- Asuman Dabak Tiyatrosu-VANİLYALI İLİŞKİLER (Komedi–2 Perde)
09 Ağustos 2009 Pazar- Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu-BİR SEN KALDIN YALNIZLIK GELİNCE (Komedi–2 Perde)
10 Ağustos 2009 Pazartesi- Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu-TUHAF İKİLİ (Komedi–2 Perde)

Tüm oyunlar saat 21.00 da başlayacak.

📆 29 Temmuz 2009 Çarşamba 12:37   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kadıköy’de Yıldızlar Altında Tiyatro Keyfi” için 3 cevap

  1. ALİ PÜRER dedi ki:

    Yapılan her şey kötüde olsa, bir başlangıc ollduğu için iyidir. Bu gibi halka yönelik çalışmalar memnuniyet vericidir. Belediyeyi bu kararından ve aksiyonlara verdiği katkıdan dolayı kutlarım. Tek korkum, oyun adı altında MİLLİ DUYGULARIMIZI zedeleyecek faaliyetlere taviz verilecek tutumda bulunulmasıdır. Arzu ederizki, Vatan veya Silistre gini milli ruhumuza hitap eden veya Şairler Sultanı Necip Fazıl’ın Milli Duygularımıza yönelik, yani yalnız Laventenlere, dönmelere, masonlara hitap eden değil Müslüman Türk kesimine de hitap eder olmalı. Her ne kadar lâiklik kisvesi adı arkasına saklanarak müslümanları hor gören tutum içinde olduğunuz intibası varsa da, inkar edemeyesizki İSLÂM demek MEDENİYET, İLMİ TERAKKİ, AHLAK, demektir.

  2. ALİ KÜÇÜK dedi ki:

    açık adres de yazarsanız çok memnun olurum

  3. pınar dedi ki:

    beğenmedim iğreçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR