MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Tuzla’da Ergenlik ve Hayata Hazırlama Projesi
Tuzla’da Ergenlik ve Hayata Hazırlama Projesi


Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile uygulanacak “Ergenlik ve Hayata Hazırlama Projesi”nin tanıtımı, Tuzla Belediyesi Semiha Kibar Sosyal Yaşam Merkezi’nde yapıldı.
Tanıtım programına Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Tuncel, projede görev alan eğitimciler, Kent Konseyi üyeleri ve Dernekler Platformu üyeleri katıldılar.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, ruhsal ve bedensel açıdan sağlıklı bir toplum için bu tür projelerin çok önemli olduğunu ifade ederek, “İşe, eğitimcilerimizi eğiterek başlayacağız” dedi. Ergenlik dönemini yaşayan gençlerin ve velilerinin bilinçlendirilmesinin önemine değinen Kaymakam Mümin Heybet, “Böylesine kapsamlı bir projeyi hazırlayan ve uygulayan ekibimize teşekkür ediyorum” dedi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da konuşmasında projenin önemine değinerek, “Bir hekim olarak oldukça önemsediğim bu projeyi, tüm imkanlarımızla destekleyeceğiz. Ergenlik dönemi hakkında ailelere bilgi, gençlere güven, sorunsuz bir genç nesil yetiştirmek amacıyla Tuzla’da eğitim çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Yazıcı “ Bilinçli ve sağlıklı bir toplum, güvenli bir gelecek demektir” şeklinde konuştu.

Projenin mimarlarından Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Tuncel ve Tuzla İmam Hatip Lisesi Müdürü M. Şerif Keskinoğlu da projenin detaylarını anlatan sunum ve konuşmalar yaptılar. Bir yıllık süre içerisinde, öğrencilere, gençlere ve velilere yönelik çok sayıda eğitim toplantısını içeren ve Kaymakamlık yönetiminde yürütülecek projeye, Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yanı sıra, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi de lojistik destek verecek.

 

CİHAN

📆 08 Ekim 2011 Cumartesi 11:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR