MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Küçükbakkalköy’deki yolu Ataşehir Belediyesi kapatmadı

Küçükbakkalköy’deki yolu Ataşehir Belediyesi kapatmadıKüçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi’nin Fevzipaşa Mevkii’ndeki kapatılan bölümü ile ilgili belediyemizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Yıllardır kullanılan yolun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılıp, bedelini sahibi Tayar Altun’a ödememesi olaylara sebep olmuştur. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yolun trafiğe kapatılması üzerine hemen gerekli çalışmaları başlatarak olaya müdahale etmiş ve şunları söylemiştir: “Yolun trafiğe kapanması tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili vatandaş arasındaki mahkeme kararından kaynaklanıyor. Belediyemizle hiçbir ilgisi yoktur. Biz, belediye olarak vatandaşların mağdur olmaması için önlemler alıyoruz. Alternatif yollara yönlendirmeler yapıyoruz.” Bazı basın yayın organlarında yer alan “Yolun trafiğe Ataşehir Belediyesi tarafından kapatıldığı” iddiaları ise gerçeği yansıtmamaktadır.

Yol Neden Kapandı?

1980’li yılların başında Tayyar Altun’un Küçükbakkalköy’de satın aldığı arazi araç trafiğine açık yol olarak kullanılmaya başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca başvuran Altun, herhangi bir sonuç alamadığı gibi arazisine ait emlak vergilerini ödemek zorunda kaldı. 2007 yılında avukatı aracılığı ile Kadıköy 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açan Altun, 4 yıllık bir mücadelenin sonunda davayı kazandı. Mahkeme Altun’u haklı bularak yolun kapanmasına karar verdi.

“Bende mağdurum”

Arazi sahibi Altun, “1980 yılından beri ben bu yolun vergisini ödüyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yıllardır arazimizi kamulaştırıp bedelini bize ödemiyor. Bizde vatandaş mağdur olmasın diye yolu bu zamana kadar kapatmadık. Sonunda 2007 yılında Mahkemeye başvurduk. Mahkeme yeni sonuçlandı ve biz haklı bulunduk. Yaklaşık bir dönümlük arazi. Hem vergisini ödüyoruz, hem de kullanamıyoruz. Halkımızı biz mağdur etmedik, halkı ve bizi mağdur İstanbul Büyükşehir Belediyesi” dedi. Tayar Altun, ayrıca arazisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırıp halkın hizmetine sunulmadığı sürece yolu açmayacağını belirtti.

📆 07 Ekim 2011 Cuma 17:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR