MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Gezi-Alışveriş, Göztepe, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Müjdat Gezen’den Çocuk Sanat Merkezi’ne Tam Not
Müjdat Gezen’den Çocuk Sanat Merkezi’ne Tam Not


Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, 1400 öğrencinin eğitim gördüğü Sanat Merkezi’ne tam not verdi.

Kadıköy Belediyesi’nin müzik, dans, resim ve drama dallarında ücretsiz eğitim verdiği Göztepe’deki Çocuk Sanat Merkezi’ni ziyaret eden Müjdat Gezen, halen 1400 öğrencinin tamamen ücretsiz eğitim aldığı merkez hakkında bilgi aldı.

m1

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün hayata geçirdiği ve Türkiye de bir benzeri daha bulunmayan Çocuk Sanat Merkezi’ni gezen ve sınıflara tek tek girerek eğitim gören öğrencilerle konuşan Gezen, Merkezin müzik ve sanat kurslarından çok adeta bir modern kapsamlı bir konservatuar statüsünde bulduğunu belirtti. Gezen şunları söyledi:

“Dünyanın bir çok yerini gezdim. Bir çok tiyatro, okul, konservatuar gezdim. Kolay kolay da bir şeyi kıskanmam, gıpta etmem, ancak Kadıköy Belediyesi’nin Çocuk Sanat Merkezi’ni gezdiğimde gerçekten çok kıskandım, gıpta ettim. Gerek binanın modernliği, sahip olunan teknolojik ve akustik özellikleri gerekse öğretmen ve öğrencilerin sahip olduğu imkanlar beni kıskandırdı ve tabii ki çok sevindirdi. Ben bu kadar mükemmel bir merkez bulacağımı tahmin etmemiştim. Ancak bina çok güzel, dersler, eğitimler çok başarılı planlanmış, anlayış güzel. Sevgili Dostum Selami Öztürk, kısacası her şeyiyle dört dörtlük bir iş çıkarmış.”

m5

Toplumları ileri götüren konunun eğitim olduğunu, bunlar arasında sanat alanında yapılacak eğitim ve yatırımın da çok büyük önem taşıdığını kaydeden Gezen, gençler ve çocukları sanatçı yetiştirmek, sanatçı duyarlılığı kazandırmak  için daha çok sanat merkezleri, sanat okulları ve kurslar açmak gerektiğini belirtti. Başkan Selami Öztürk’ü kutlayan Gezen, Kadıköy de kendisinin de bir Sanat Merkezi olduğunu hatırlatarak, her konuda Belediyeye yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi.

m4

Müjdat Gezen’in sanat merkezine ziyaretinden son derece memnun olduğunu kaydeden Başkan Selami Öztürk, özellikle bu işlerin içinde olan ve binlerce sanatçı yetiştiren Gezen’in merkezi beğenmesinden mutluluk duyduğunu kaydetti. Öztürk, “Bu işlerin ehli olan bir kişinin beğenisini kazanmak bizim için onurdur. Ziyaret ederek bize güç verdi, doğru bir iş yaptığımızı ve bunu devam ettirmemiz gerektiğini bir kez daha anlamış olduk.” Dedi.

m3

1400 Öğrenci  Ücretsiz Eğitim Görüyor

 

Kadıköy Belediyesi’nin geçen yıl sadece müzik bölümü olarak başlattığı 500 çocuğun eğitim gördüğü Çocuk Sanat Merkezi’nde bu yıl 1400 çocuk eğitim görüyor. Müzik Bölümü dışında, Bale-Danas, Drama ve Resim dallarında da eğitim verilen Çocuk Sanat Merkezi’nde 22 uzman öğretmen öğrencilere birebir dersler veriyor. 600 Öğrencinin eğitim gördüğü Müzik Bölümü’nde; viyolensel, keman, piyano, gitar, bağlama ve vurmalı çalgılar ile Çocuk ve Gençlik Koro çalışmaları yapılıyor. Drama, Resim ve Bale Bölümlerinde ise 800 öğrenci eğitim görüyor. Tüm derslerin ücretsiz olduğu merkeze branşlara öğrenciler yetenek sınavına göre alınıyor.

 

 

 

 

m2

Galeri
📆 08 Aralık 2009 Salı 10:47   ·   💬 7 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Müjdat Gezen’den Çocuk Sanat Merkezi’ne Tam Not” için 7 cevap

 1. Meltem Alver dedi ki:

  Belediye başkanımız Sayın Selami Öztürk e sonsuz teşşekürler

 2. Meltem Alver dedi ki:

  Belediye Başkanımız Sayın Selami Öztürk e sonsuz teşekkürler.

 3. Meltem Alver dedi ki:

  Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Selami Öztürk e sonsuz Teşekkürler…

 4. Onur Satır dedi ki:

  Belediye başkanımız sayın Selami Öztürk’e bu çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunar başarılarının devam etmesini dilerim.

 5. MELTEM dedi ki:

  örnek alınacak ender insanlardan biri başkanımız sayın Selami Öztürk ‘e çok teşekkürlerimi sunar sağlıklı ömürler dilerim..

 6. ayşenur sonıt dedi ki:

  herkeze tüm sevgi saygılarımı belirtmek ısterim çünkü benim kızım gül de resim,dansa gidiyor.

 7. ali öncü dedi ki:

  yöneticileri yetersiz ve yağcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR