MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » Turkcell’den gerçek zamanlı trafik bilgili navigasyon uygulaması
Turkcell’den gerçek zamanlı trafik bilgili navigasyon uygulaması


GSM operatörü Turkcell, gerçek zamanlı trafik bilgisi içeren navigasyon uygulaması çıkardı. Şirketin Turkcell YolBilgisi’ne sahip olan aboneleri, bu sayede gitmek istedikleri her yere en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilecek. Uygulama 20 büyük şehirde gerçek zamanlı trafik bilgisi, en kısa rotayı belirleyebilme, adres bulma, seyahat süresi hesabı, sesli yönlendirme gibi özellikler içeriyor. Ayrıca en yakındaki otopark, akaryakıt istasyonu, eczane gibi noktalar ile otopark ve akaryakıt istasyonlarındaki fiyat bilgilerini de gösteriyor. Turkcellliler, uygulamayı 31 Ekim 2011’e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, uygulama ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Yollardaki maksimum hız limitlerine göre hesaplama yapan standart navigasyon cihaz ve uygulamalarından farklı olarak Turkcell YolBilgisi, 20 büyük ilimizde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Adana, Edirne, İzmit, Konya, Mersin, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Sivas, Erzurum ve Balıkesir) anlık trafik durumunu biliyor ve süre hesabı ile rota planlamasını buna göre yapıyor. Trafik durumunu anlık ve harita üzerinde renklendirilmiş olarak görüntüleyen Turkcell YolBilgisi, Türkçe veya İngilizce sesli yönlendirme ile sürüş kolaylığı sağlıyor. Hız limitlerinin aşılması halinde ekrandan uyarı veriyor.”

31 Ekim’e kadar abone olanlar bu süre içerisinde uygulamadan ücretsiz yararlanabiliyor. Kampanya sonrası Faturalı Turkcell aboneleri KDV ve ÖİV dahil aylık 6 TL, ön ödemeli Turkcell aboneleri ise haftalık 1,50 TL ödeyerek uygulamayı kullanabilicek. EDGE veya 3G üzerinden kullanım esnasında ayrıca bir veri ücreti alınmıyor.

 

CİHAN

📆 24 Eylül 2011 Cumartesi 15:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR