MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat » “Yasaklı Apartman” film oluyor
“Yasaklı Apartman” film oluyor


Hüzün Yücel’in ‘Yasaklı Apartman’ romanından esinlenilen ‘Sessiz Çığlık’ filminin tanıtımı ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Son zamanlarda gündemde olan kadına şiddeti konu alan “SessizÇığlık” filminin tanıtımı yapıldı. Proje aşamasında olan film gazeteci  ve yazar Hüzün Yücel’in “Yasaklı Apartman” adlı romanından esinlenilerek ortaya çıktı.

 

İşadamı Eyüp Altun’un sponsor olduğu “Yasaklı Apartman”romanı ile “Sustum” adlı şiir kitabı Çiviyazıları Yayınevi’nden  çıktı. Tanıtımın yapıldığı gece romanın hikayesinden etkilendiğini söyleyen ve filmin senaryosunu yazan Mihriban Çumralı filmden çok şey beklediklerini belirtti.

 

Filmin ve kitabın tanıtımı Beyoğlu’ndaki Botanik Teras’da  yapıldı. Gecenin Organizatörlüğünü Eylül Unat’ın yaptığı gecede sunuculuğu Eylül Ebru Sivrican ile Murat Dada yaptı. Geceye sürpriz isimler de destek verdi.Sanatçıların yoğun olduğu gecede eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Turkuaz Hareketi Lideri Ali Müfit Gürtuna’nın yanı sıra Türkiye İş Kadınları Derneği Başkanı (TİKAD)  Nilüfer Bulut, Pars Yapımın sahibi Bülent Sarıdiken, Yazar Nazan Şara Şatana, Psikolog Alanur Özalp, Kadın Haklarını KorumaDerneği 2. Başkanı Necmiye Özkul, Yaşam Hastanesi Reklam Müdürü Onur Özkahraman, Çiviyazıları Yayınevi Sahibi Özcan Sapan da katıldı. Gecede Gülbin Vardar, VahdetGüney, Şafak Sönmez, Sema Tunç, Meral Konrat, Ayşe Kadlan, Tonı Montana ve çok sayıda sanatçı dostu da Hüzün Yücel’e şarkılarıyla destek verdi.

 

Ercan Yenigül’ün tiyatro sanatçıları ile hazırladığı tiyatrooyunu kadına şiddette dikkat çekti. Mini gösterisinin ardından sinema oyuncusu Ayfer Çalgıcı’ya Corci’nin yaptığı darp makyajı da büyük ilgi gördü. Gecede Corci Mask Mace-Up Akedemi’yi Corci’nin asistanları Murat Duraklı, Hüseyin Akgül ve Sibel Kurtuluş temsil etti. Gece sanatçılara ve davetlilere yapılan ikramlarla son buldu.

 

Öte yandan bu romandan yola çıkılarak çekilecek “SessizÇığlık” filminin gelirinin bir kısmı “Kadın Sığınma Evine” bağışlanacak.

Galeri
📆 23 Eylül 2011 Cuma 15:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR