MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Politika » Ataşehir’de CHP’li Meclis üyesinden ‘Haberal’ istifası!

Ataşehir’de CHP’li Meclis üyesinden ‘Haberal’ istifası!Ataşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Berzan Ekinci, Ergenekon’un tutuklu sanığı Mehmet Haberal’ın partisinden milletvekili yapılmasını protesto etmek için istifa etti.

Ekinci, Haberal’ın adaylığını en başından beri içine sindiremediğini ancak seçimler öncesinde partisinin zor duruma düşürmemek için bu kararı ertelediğini söyledi. Seçimlerin bittiğini, artık taşların yerine oturduğunu belirten Ekinci, parti yönetimini eleştirdi.

CHP yöneticilerinin ‘beklenen demokratik dalgayı gerçekleştiremediğini’ ifade ederek şunları kaydetti: “Meğerse benim beklediğim demokratik adımlar yüzeyselmiş. Haberal’ın aday gösterilmesini ve milletvekili yapılmasını içime sindiremeyen bir partili olarak istifa ettim. Bu manevi yükten kurtuldum. ”

Meclis aritmetik bundan sonra da değişir mi?
Mehmet Berzan Ekinci’nin istifasıyla birlikte Ataşehir Belediye Meclisi CHP üyesi 18, Ak Parti Meclis Üyesi 16, Bağımsız Meclis Üyesi’de 3 oldu.

Bu durumun meclis kararlarında nasıl etki yaratacağı merakla beklenirken yeni istifaların da olabileceği belediye meclisine yakın çevreler tarafından söylenti şeklinde dolaşmaya başladı.

📆 21 Eylül 2011 Çarşamba 10:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR