MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Politika » Nuhoğlu, -Bu hareket ‘10 Aralık Hareketi’dir
Nuhoğlu, -Bu hareket ‘10 Aralık Hareketi’dir


CHP İstanbul İl’de sular ısınıyor

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Nuhoğlu’nun, İstanbul Olağanüstü İl Kongresi’nin toplanması için imza toplama girişimi olanca hızıyla sürüyor.

300’den fazla delegeyle görüşüldüğü ve imza toplama hazırlıklarının başladığını belirten Nuhoğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Bizler onlarca yıldır her türlü imkansızlığa rağmen partimizin şerefli altı ok bayrağını iktidar etmek için mücadele verirken, devlet kapılarında dışlanırken, emperyalizme karşı dik dururken, o günün parti içi muhalefetiyle ve iktidarıyla daha iyisinin nasıl olacağının çözümlerini ararken, Cumhuriyet Halk Partisi’ni dışarıdan işgalle ele geçirmek isteyenlerin kurdukları hareketleri bugün CHP’de gizli ayak oyunlarıyla egemen kılmaya çalışırken bizim sessiz kalmamızı, susmamızı, kökeninde Mustafa Kemal, cesaretinde Deniz Gezmiş olan ve olduğunu iddia eden hiç kimse bizden beklemesin.

 

-Bu Hareket 10 Aralık Hareketidir-

 

Arkadaşlar, dünün parti içi iktidarı, muhalefeti, çekişme içerisinde olan ekipleri şunu çok iyi bilmelidir: CHP nereden organize edildiği belli olan, Genel Başkanımızın iyi niyetini kullanan kadrolar tarafından ele geçirilmek istenmekte, Genel Başkanımız birkaç adım sonrasında ekarte edilmesi hedeflenmektedir. Bu hareket ‘10 Aralık Hareketi’dir.

 

Bizler partinin oyunun üstüne bir oy daha koymaya çalışırken, sandıklar daha tamamıyla açılmadan, partimizi ve Genel Başkanımızı ağır dille eleştirenler ve onların siyasi akrabaları etkin noktalara taşınmamalıdır.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapıları benliğinde dürüstlüğü benimsemiş, yasalara saygılı herkese sonuna kadar açıktır. Herkesin bu partide seçme ve seçilme hakkı vardır. Ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapıları sadece koltuk kaygısı taşıyan, kendini vazgeçilmez gören herkese de kapalıdır. Şunu herkes çok iyi bilsin ki, Cumhuriyet Halk Partililerin çıkış noktası tam bağımsız bir Türkiye, kökünde Mustafa Kemal, cesaretinde Deniz Gezmiş, yüreğinde ülke ve insan sevdası taşıyan insanların var olduğu, kişisel çıkarını gözetmeyen, her türlü fedakarlığa halkı için hazır olan, yüreklerin bir arada attığı büyük bir siyasi oluşumdur.

 

-‘Soros’çu mu ‘Toros’çu mu?-

 

Kısacası, Cumhuriyet Halk Partisi, gerçek anlamda Cumhuriyet Halk Partililerindir. 6-7 ay öncesine kadar, partinin yolunu bilmeyenlerin, ‘Soros’çu mu, ‘Toros’çu mu olayım diye düşünenlerin ve CHP içerisinde net tavır belirtmeyen siyasi rüştünü ispatlayamamış insanlarımızın, İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük ve en önemli kentinde hiçbir belediyecilik birikimi yokken, örgütle mayası birlikte yoğurulmamışken atama yolu ile görevlendirilmeleri siyasi bir hatadır. 300’ün üzerinde konuştuğumuz İl Delegesi arkadaşlarımız da bizim gibi düşünmektedirler. Hiç tereddüt etmeden bu sürecin gereğini CHP’li olmamızdan doğan sorumlulukla yerine getireceğiz.

📆 21 Eylül 2011 Çarşamba 10:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR