MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet » İstanbul’dan Saraybosna’ya sanat köprüsü
İstanbul’dan Saraybosna’ya sanat köprüsü


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve Saraybosna Üniversitesi Müzik Akademisi arasında eğitim ve sanat alanlarında işbirliği anlaşması imzalandı.
İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Cihat Aşkın ve Saraybosna Müzik Akademisi Başkanı Prof. Ivan Cavlovic arasında imzalanan anlaşma ile Bosna’lı öğrencilere İTÜ’nün kapıları açılacak.
Prof. Dr. Cihat Aşkın, “İki ülke arası kültür ve sanat köprüsü bizim Bosna’ya karşı tarihsel ve kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirecektir.” dedi.

Saraybosna Filarmoni Orkestrası ile şef Rengim Gökmen yönetiminde bir konser verecek olan Aşkın, 2012 bahar aylarından itibaren Saraybosna Müzik Akademisi ile müzik ve dans alanında 4 ayrı proje yapılacağını belirtti. Aşkın, Boşnak gençlere yüksek lisans ve doktora olanağı sunacaklarını ve İTÜ çatısı altında bu olanakların artarak genişleyeceğini söyledi.

İTÜ Rektörlüğü’nün desteği ile gerçekleştirilen proje ile İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 3 yıl içerisinde Amerika, Avrupa ve Asya’da 11 eş kurum ile anlaşma imzalamış oldu.

CİHAN

Etiketler: ,
📆 21 Eylül 2011 Çarşamba 10:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR