MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş » Engelsiz Ataşehir projesi uygulanacak
Engelsiz Ataşehir projesi uygulanacak


Başkan Battal İlgezdi, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “engelli vatandaşların toplumla bütünleşmesi ve yaşamın her alanında aktif rol üstlenmelerini sağlamak hepimizin görevidir” dedi.

 

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BATTAL İLGEZDİ:

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ENGELSİZ ATAŞEHİR PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ.

 

(Ataşehir Belediyesi Basın Bürosu)- Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, güçlü bir toplum olmanın koşullarından birinin de, engelli vatandaşların engelsizlerin kullandığı tüm hakları kullanmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, engelli vatandaşların toplumla bütünleşmesi ve yaşamın her alanında aktif rol üstlenmelerini sağlamanın herkesin görevi olduğunu belirtti. Ataşehir Belediyesi olarak “Engelsiz Ataşehir Projesini” uygulamak için çalışmaların devam ettiğini açıklayan Başkan Battal İlgezdi, “Ataşehir’de engelli vatandaşlar için engelsiz bir yaşam merkezi” oluşturulacağını söyledi.

 

Engelliler için, sağlık, ulaştırma, korumalı iş atölyeleri, görme engelliler için kütüphane projelerinin kısa sürede sonuçlandırılacağını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehir’de çevre düzenlemesi” yapılırken engellilerin hiç bir engelle karşılaşmadan yaşamlarını sürdürecekleri düzenlemeler yapılacağını ifade etti.

Başkan İlgezdi, “engellilerimizin toplumsal yaşamda var olmaları ve kendilerine yer bulmalarının toplumumuzu zenginleştireceğine inanıyorum” dedi.

📆 03 Aralık 2009 Perşembe 23:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR