MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Manşet » Ataşehir Belediyesi katı atıkları da ekonomiye kazandırıyor.

Ataşehir Belediyesi katı atıkları da ekonomiye kazandırıyor.Ataşehir Belediye Başkanlığı Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü ile ÇEVKO işbirliğinde Ataşehir’deki katı atıklar toplanmaya başlandı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin “Yeşil, sağlıklı bir Ataşehir” sloganıyla başlattığı atıkların toplanması ve ekonomiye kazandırılması projesi kapsamında ilçedeki tüm konutlardan pet şişe, konserve kutusu, süt kutuları gibi katı atıklar toplanmaya başlandı.

 

Projenin start aldığı Ataşehir Zümrüt Sitesi’nde konut ve işyerleri ziyaret edilerek, katı atıkların nasıl toplanacağına ilişkin vatandaşlar bilgilendirildi, ev ve işyerlerine çöp poşeti dağıtıldı. Ayrıca apartman girişlerine toplanan katı atıkların hangi günler saat kaçta alınacağına ilişkin bilgilendirici etiketler yapıştırıldı. Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için “Ataşehir Belediyesi’nin atık yağlardan sonra katı atıkları da toplamasını” sevinçle karşılayan Ataşehirliler, Belediye Başkanı Battal İgezdi’nin çevreye duyarlılığını desteklediklerini belirterek, “Başkan İlgezdi’nin seçim öncesi söz verdiği Çağdaş Ataşehir’i adım adım oluşturan projelerini destekliyoruz” dedi.

Atatürk ve Barbaros mahallerinde başlatılan Katı Atık Toplama çalışması kısa sürede ilçedeki tüm konut ve işyerlerine yayılacak, kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacak.

📆 03 Aralık 2009 Perşembe 23:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR