MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » Panda ve Sarısakal çetelerine yönelik operasyon polis kamerasında
Panda ve Sarısakal çetelerine yönelik operasyon polis kamerasında


400 polisin katıldığı operasyonda 19 kişi gözaltına alındı

İstanbul’un çeşitli semtlerinde çaldıkları otomobil ve kamyonları change yaparak veya sahte evrak düzenleyerek piyasaya sürdükleri ileri sürülen “Panda” ve “Sarısakal” isimli iki çete çökertildi. Yaklaşık 400 polisin katıldığı operasyon, polis kamerasıyla görüntülendi.
İstanbul’un çeşitli semtlerinde başta kamyon ve otomobilleri çalarak parçalama yöntemiyle piyasaya süren 19 kişiden oluşan iki çete, dört aydır süren teknik takibin ardından 36 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyonla çökertildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda yapılan aramalarda bir pompalı tüfek, değişik modellerde 4 oto teybi, 3 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet sahte sürücü belgesi, çete içi operasyonlarda iletişim kurmak için kullanılan el telsizi, 3 adet doldurulmamış otomobil ruhsatı, sahte evrak düzenlemek için tertip edilmiş 1 adet yazıcı, 1 daktilo, 100 adet araba anahtarı ve çok sayıda otomobil beyin seti ele geçirildi.
Operasyonda gözaltına alınan “Panda” isimli kamyon hırsızlık çetesinin lideri olduğu iddia edilen A.Ö.’nün (29) emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği, otomobil hırsızlık çetesinin lideri olduğu iddia edilen S.S.’nin (34) ise her şeyi itiraf ettiği belirtildi. Telefon takiplerinde kayda alınan şebekenin görüşmelerde otomobil için “manita” ve “eşek” gibi takma adlar kullandığı, plaka için ise “gözlük” diye anlaştıkları öğrenildi. Operasyonda yakalanarak gözaltına alınan “Panda” çetesinin lideri olduğu iddia edilen A.Ö.’nün 26 adet benzer suçlardan polise geliş kaydının olduğu öğrenilirken, “Sarısakal” çetesinin lideri olduğu iddia edilen S.S.’nin ise yine benzer suçlardan poliste 30 kaydı olduğu öğrenildi.
Operasyonda ele geçirilen 12 kamyon ve 8 otomobil, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince sahiplerine iade edildi. Gözaltına alınan 19 kişi, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

 

İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 19 Eylül 2011 Pazartesi 16:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR