MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Manşet » Ataşehir’de kurban satış ve kesim alanlarına sıkı denetim
Ataşehir’de kurban satış ve kesim alanlarına sıkı denetim


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehirlilerin sağlıklı ve sorunsuz bir bayram geçirmesi için her türlü önlemin alındığını açıkladı.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yoğun yerleşim merkezlerinin dışında kurulmasına izin verdiği kurban satış ve kesim yerleri belediye ekiplerince 24 saat denetleniyor. Veteriner, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri denetimlerini bayram bitene kadar sürdürecek.

11 kurban satış ve kesim noktası ile 5 kurban kesiminin yapılması için izin verilen yerlerde denetimlerin aralıksız yapılacağını belirten Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başta Ataşehirliler olmak üzere tüm islam aleminin kurban bayramını kutladı. Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehirlilerin sağlıklı ve sorunsuz bir bayram geçirmesi için her türlü tedbiri aldık. Bayram süresince de ilgili ekipler görevlerini aralıksız sürdürecek. İzin verilen alanların dışında kurban kesimlerine kesinlikle izin verilmeyecek.” dedi.

Bayram sonuna kadar denetimlerini sürdürecek olan Ataşehir Belediyesi Veteriner ve Temizlik İşleri ile Zabıta müdürlüklerinden oluşan ekipler, kurbanlıkların kulaklarında sağlık kontrollerinin yapıldığını belirten küpelerin olup olmadığı ve şehre giriş belgelerini kontrol ederken, satış ve kesim yerlerinin hijyenik koşulları taşıyıp taşımadığınıda inceliyor.

 

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün “Kurbanlık Hayvanlarla İlgili Pratik Bilgiler” adlı kitapçığı ile

sakatatların gelişigüzel çöpe atılmaması için Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce hazırlanan çöp poşetleride kurban satış ve kesim merkezlerinde vatandaşlara dağıtılıyor.

 

“Ataşehirliler kurban satış ve kesimime ilişkin karşılaşacakları sorunları 0216 -580 99 91 ve 99 numaralı telefonlara 24 saat bildirebilecekler.

📆 28 Kasım 2009 Cumartesi 00:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR