MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş » ABD’li öğrencilerin Kadıköy günleri…
ABD’li öğrencilerin Kadıköy günleri…


Sokak köpeklerini besleyip, cadde süpürecekler

 

ABD Dışişleri Bakanlığı sponsorluğunda düzenlenen “Kültürlerarası İletişim Programı”  kapsamında, sosyal projelerde çalışarak Türkçe öğrenmek, Türk kültürünü tanımak ve İngilizce öğretmek için Türkiye’ye gelen ABD’li öğrenciler, bu haftaki mesailerini sokak köpeklerini besleyerek ve Bahariye Caddesi’ni süpürerek geçirecekler.

 

           Kadıköy Belediyesi’nin sponsorluğunda, ISE WORLD organizasyonuyla Türkiye’ye gelen 20 Amerikalı lise öğrencisi, programları gereği haftada bir gün Kadıköy Belediyesi’nin göstereceği işlerde gönüllü çalışan öğrenciler, Türk ailelerin yanında kalıyorlar. ABD’li öğrencilerden bir grup 19 Temmuz Salı günü Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde Sokak köpeklerini beslerken diğer bir grup ise Bahariye Caddesi’nde temizlik işlerinde gönüllü olarak çalışacaklar.

 

 ABD’de başarılı öğrenciler arasından seçilen öğrenciler,  1 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında Kadıköy’de misafir ediliyorlar.   Uluslararası öğrenci değişim programı olan ISE World’ün organize ettiği programla Türkiye’ye gelen öğrenciler, Türkçe öğrenip, Türk kültürünü tanımaya çalışıyorlar.

 

 

TARİH:  19 TEMMUZ 2011 SALI

SAAT: 15.00-17.00

1.Grup

YER: Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Barındırma Merkezi –  ATAŞEHİR

 

2.Grup

YER: Bahariye Caddesi- Kadıköy

Galeri
📆 18 Temmuz 2011 Pazartesi 16:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR