MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Politika » Kılıçdaroğlu: Yemin ile bir sorunumuz yok
Kılıçdaroğlu: Yemin ile bir sorunumuz yok


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim yemin ile bir sorunumuz yok. Ortada bir demokrasi krizi var. Bir özgürlük sorunu var ortada. Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Nazım Hikmet Parkı’nın açılışını yatı. Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü ile giriş yaptığı parkta bir süre, ‘Moğollar Grubu’nun’ konserini dinledi. Kılıçdaroğlu, parkın açılışını yapmadan önce kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara hitap etti. 

Gündemdeki yemin krizine değinen CHP Genel Başkanı, “Bizim yemin ile bir sorunumuz yok. Ortada bir demokrasi krizi var. Bir özgürlük sorunu var ortada. Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Hukukun üstünlüğünü egemen kılmak için, onların serbest bırakılmasını istiyoruz. Demokrasi sadece 2 tutuklu için değil, özgürlük sadece 2 tutuklu için değil, demokrasi ve özgürlüğü herkes için istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu, halk için yaptıkları mücadelede, halka oylarının hangi partiye gittiğine bakmadan saygı duyacaklarını vurguladı. Bu politikalarının, CHP’nin temel görüşü olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, bu kurallara her yerde uyacaklarının sözünü verdi.
Amaçlarının, sadece TBMM’yi yüceltmek olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, halkın iradesine vurulan prangayı söküp atmak istediklerini kaydetti. Özgürlüğün, bu ülkede yaşayan herkes için geçerli bir kavram olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bu mücadeleyi tarih şöyle yazacaktır: CHP Türkiye’ye çok partili rejimi getiren partidir. Bunu yazdılar. CHP, demokrasiyi getiren partidir. Bunu da yazdılar. Şimdi tarihçiler diyecek ki CHP halk iradesinin üstünde hiçbir vesayeti kabul etmeyen tek partidir.”
Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından, Nazım Hikmet Parkı ve heykelinin açılışını yaptı. Kılıçdaroğlu, daha sonra geldiği heyetle Ataşehir’den ayrıldı. 

İstanbul CHA

Galeri
📆 10 Temmuz 2011 Pazar 23:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR