MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Manşet » Vergisini ödedi, plaketini aldı.
Vergisini ödedi, plaketini aldı.


Teknik Yapı, Vergi Listesinde İlk 10’a Girdi
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, ödediği vergilerle ülkesine katma değer yarattığı için Anadolu Kurumlar Vergi Dairesi’nin Kurumlar Vergisi mükellefleri arasında yer alan Teknik Yapı’ya şükran plaketi verdi.
Anadolu Kurumlar Vergi Dairesi’ne bağlı yaklaşık 5 bin kurumlar vergisi mükellefli içinde ilk 10’a giren Teknik Yapı, küresel ekonomik krizin etkilerini hissettirdiği bugünlerde kurumsal görevini vergisini ödeyerek gerçekleştirdi.
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nın değişik vergi türlerinden toplam 3.892.533 mükellefi bulunduğuna dikkat çeken İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Koç, bağlı bulunduğu vergi dairesi mükellefleri arasında dereceye giren Teknik Yapı’nın ülke kalkınmasına önemli bir katkıda bulunduğunu açıkladı. Mehmet Koç “küresel ekonomik krizin etkilerini hissettirdiği bugünlerde ülke kalkınmasına katkıda bulunan mükelleflerimize birer şükran plaketi takdim etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Çalışan, üreten, kazanan ve vergisini ödeyerek 70 milyon vatandaşımızın hakkını da gözetmiş olan tüm mükelleflerimize, teşkilatımız adına teşekkür ediyor ve vergi idaresi olarak bu mükelleflerimizin işlerini kolaylaştıracak her şeyi derhal yerine getirmeyi bir borç biliyoruz” açıklamasında bulundu.
Şükran plaketini İstanbul Vergi Dairesi Grup Müdürü Mustafa Dakın’dan alan Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım inşaat sektöründe faaliyet göstermenin sadece dört duvar yapmaktan ibaret olmadığını ‘Teknik Yapı amblemi altında yükselen her binanın ülke ekonomisine de katkı sağladığını’ belirtti. Teknik Yapı’nın gittiği her bölge spor, sanat, kültür eğitim ve istihdam bakımından da kalkındırmayı amaçladığına dikkat çeken Başkan Durbakayım, “Devlete olan ekonomik yükümlülüğümüzü yerine getirerek, daha geniş kitlelerin yol, su elektrik, sağlık gibi kamusal ihtiyaçlarının karşılanmasında pay sahibi olmaktan gurur duyuyorum” dedi.
Şükran plaketini veren Anadolu Uygulama Grup Müdürü Mustafa Dakın ise Teknik Yapı’nın 2008 yılında beyan ettiği gelire bağlı olarak tahakkuk eden vergi miktarı ile Anadolu kurumlar Vergi Dairesi’nin en seçkin mükellefleri arasında yer aldığını ifade etti.
Teknik Yapı’nın elde ettiği geliri her zaman işbirliği yaptığı kurum veya kişilerle paylaştığını söyleyen Başkan Durbakayım, devlete olan ekonomik yükümlülüğün ise ödenen vergi ile yerine getirildiğini belirtti.

📆 29 Temmuz 2009 Çarşamba 11:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR