MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Mahalleler, Sağlık, Toplum » Bakımsız Ağaçların Kaderi Değişiyor!
Bakımsız Ağaçların Kaderi Değişiyor!


Ataşehir Belediyesi 15 Yıldır Kaderlerine Terkedilmiş Ağaçları Bakıma Aldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: “Tek santim yeşil alan imara açılmayacak, Ataşehir’e daha fazla yeşil alanlar kazandıracağım. ”

Ataşehir’de yaklaşık 15 yıldır bakımları yapılmayan kaderlerine terkedilmiş ağaçlar belediye ekiplerince bakıma alındı. Başkan İlgezdi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine “vatandaşın bahçesinde ki ağaçlarında bakımını yapın” talimatını verdi.

agaclara-bakim

Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’de bölgedeki ağaçların budama ve bakım çalışmalarına başladı. Ataşehir bölgesinde 15 yıldır budanmayan ve bakımları yapılmayan ağaçlar ilkbahara yeni bir görüntü ile merhaba diyecek. Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü budama ekipleri 5 ay boyunca ilçe sınırları içindeki park ve bahçeler ile, okul, ibadethane, sağlık ocağı gibi kamu kuruluşlar ı ile başvuruda bulunan vatandaşın bahçesindeki ağaçların budamalarınıda yapacak.

Budanmayan ağaçların sağlıksız ve birbirinin içine geçerek büyüdüklerine dikkat çeken Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Deniz Kutlu; “Budama ve bakım çalışmalarını Kasım ve Mart ayları arasında yapıyoruz. Amacımız yeşil alanlarımızdaki ağaçlarımıza bakım yapmak, görsellik kazandırmak. Budama yaparak hem ağaçların bakımını sağlamış oluyoruz, hem de belli bir form vererek tepe çatısına güzel bir görüntü veriyoruz. Nerdeyse 15 yıldır bu ağaçlara bakım yapılmamış. Bazı ağaçlar dikildikten sonra bir daha o bölgeye uğranmamış. Bu nedenle sağlıksız büyümüşler. Hatta bazıları büyüyememiş, çalılık görüntüsü almış. ” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri budama çalışmalarına Örnek Mahallesi’nden başladı. Mahalledeki park ve bahçeler başta olmak üzere, orta refüjlerdeki ağaçlarında budamaları yapıldı. Fetih Mahallesi’ndeki ağaçlarda budama yapan ekipler, polen alerjisi olan vatandaşlardan gelen istekleride dikkate alarak Kavak ağacı polenlerine karşıda önlemler alıyor.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 23 Kasım 2009 Pazartesi 10:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR