MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Kadıköy Maarif, “Okul tanıtım günleri” başlıyor…
Kadıköy Maarif, “Okul tanıtım günleri” başlıyor…


Kadıköy Maarif’in, okul seçimi gibi zorlu bir sürece giren öğrenci ve velilere yönelik “Okul Tanıtım Günleri” başlıyor… Hazırlık sınıfı eğitimi veren az sayıdaki devlet okullarından olan Kadıköy Maarif’te, Bakanlıkça onaylı, İngiliz ve Amerikalı dil öğretmelerinin de ders verdiği belirtildi…

KALDER Kalite Ödüllü ilk eğitim kurumu olma ayrıcalığını taşıyan, yarım asrı aşan tarihiyle ülkemizin köklü eğitim kurumlarından Kadıköy Anadolu Lisesi (Kadıköy Maarif); 8- 17 Temmuz 2011 tarihlerinde her gün 11:00-16:00 saatleri arasında, okul seçimi gibi zorlu bir sürece giren öğrenci ve velilere yönelik “Okul Tanıtım Günleri” düzenliyor.

1955 yılında kurulan ve “Burası Kadıköy Anadolu Amacımız Fark Yaratmak” ilkesi ile eğitim çalışmalarını sürdüren Kadıköy Maarif; tüm Anadolu Liseleri arasında, hem Türkiye çapında ve hem de İstanbul ili kapsamında yakaladığı, son 10 yıldaki ortalama %96’lık üniversite öğrenci yerleştirme başarı oranıyla dikkat çekiyor. Öğrenciler ülkemizin seçkin özel ve devlet üniversitelerinin yüksek puanlı bölümlerine yerleşiyor.

Okul Tanıtım Günleri’ni organize eden okulun eğitim vakfı KALEV Yönetim Kurulu Başkanı Av. Argun Eğmir, “yakalanan bu başarıyı iki önemli faktöre bağlıyor:“Yarım asrı deviren Maarif geleneği ve bir devlet okulu olarak, mezunlar derneği, eğitim vakfı, okul aile birliği, okul yönetimi arasında yaratılan sinerji…” Özellikle kurumlar arasındaki işbirliği ve sinerjiye dikkat çeken Eğmir; “Aslında bu yoğun işbirliği de Maarif geleneği ve kültürünün bir sonucu… Eğitim vakfı KALEV’i son beş yılda mezunların okula bakan yüzü olarak yeniden yapılandırdık ve etkin hale getirdik. Geleneksel etkinliklerimiz ve eğitim öğretim faaliyetlerine katkılarımız KALEV’in desteği ve koordinasyonunda gerçekleşiyor.”dedi.

Kadıköy Maarif’te Yabancı Öğretmenler Ders Veriyor…

Eğmir, Kadıköy Maarif geleneğinden bahsederken, bir okul geleneğinin daha yeniden hayat bulduğu müjdesini de veriyor: Meslekleri eğitmenlik olan, gerekli diploma, formasyon, deneyim ve sertifikasyonları bulunan ve Bakanlıkça onaylı, İngiliz ve Amerikalı dil öğretmeleri de okulda ders veriyor. Dil kullanımını pekiştirmek amacıyla, hazırlık, 9 ve 10. sınıflarda  ve öğrenci kulüplerinde, edebiyat, sanat ve güncel konularda “Konuşma Sınıfları” uygulaması şeklinde başlamış proje.

Okul Tanıtım Günleri Etkinlik İçeriği…

KALEV yöneticilerinin verdiği bilgiye göre, okulun fiziki ve eğitim-öğretim olanakları ile tarihsel ve kurumsal önemini bizzat yerinde anlatmak amacıyla düzenlenen Okul Tanıtım Günleri etkinliğinde, okulun şu bölümleri ayrıntılı bir şekilde tanıtılıp, öğrenci ve velilerin incelemesine sunulacak: “Bilgi teknolojileri destekli görsel ve işitsel eğitim altyapılı sınıflar; 45 kişilik 10 adet internet bağlantısına sahip ve 10.000 adede yakın yerli ve yabancı kitap kapasiteli, profesyonel yöneticili Kütüphane; tüm teknolojik olanaklara sahip 320 kişi kapasiteli Konferans Salonu; 200 tribün kapasiteli, elektronik “scoreboard”lu, sürekli sıcak su duşlu Kapalı Spor Salonu; konularında donanımlı Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayarlaboratuarları; 350 kişi kapasiteli Toplu Sınav Salonu; 350 kişi kapasiteli Yemekhane; resim, perküsyon, dans, fotoğrafçılık, dağcılık gibi sayıları 30 a yaklaşan Öğrenci Kulüpleri ve 130 erkek ve 50 kız öğrenci kapasiteli Yatakhane…”

 

 

Galeri
📆 02 Temmuz 2011 Cumartesi 11:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR