MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fikirtepe, Flaş, Toplum » ABD’li öğrenciler Kadıköy’de !!
ABD’li öğrenciler Kadıköy’de !!


1 Temmuz gecesi Türk aileleri ile buluşuyorlar

ABD Dışişleri Bakanlığı sponsorluğunda düzenlenen “Kültürlerarası İletişim Programı”  kapsamında, sosyal projelerde çalışarak Türkçe öğrenmek, Türk Kültürünü tanımak ve İngilizce öğretmek için Türkiye’ye gelen ABD’li öğrenciler, 6 hafta boyunca kalacakları Kadıköy’de Kadıköy Belediyesi’nin işlerinde gönüllü olarak çalışacaklar.

Kadıköy Belediyesi’nin desteği ve ISE WORLD Organizasyonuyla Türkiye’ye gelen 20 Amerikalı lise öğrencisi, Kadıköy’de Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanımaya çalışacaklar. ABD’de başarılı öğrenciler arasından seçilen öğrenciler, 1 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında Kadıköy’de misafir edilecekler.  Kâr amacı gütmeyen uluslararası bir öğrenci değişim programı olan ISE World’ün organize ettiği Türkiye programına destek veren Kadıköy Belediyesi, program kapsamında öğrencileri Kadıköy’de çeşitli işlerde çalıştırarak, barınmalarını da sağlayacak. Fikirtepe’de bulunan Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezlerinde haftada bir gün İngilizce dersleri verecek olan ABD’li öğrenciler, aynı zamanda Kadıköy Belediyesi Hayvan Barınağı’ndaki sokak köpeklerinin bakımında, Bahariye ve Bağdat Caddelerinin süpürülmesinde ve bazı parkların sulanmasında çalışacaklar. Öğrenciler, diğer zamanlarında ise Türkçe öğrenip, İstanbul’u gezecekler.

Program kapsamında Kadıköy’de kalacak öğrenciler, Kadıköylü gönüllü ailelerin evlerinde barınacaklar.  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün ev sahipliği yapacağı yemekte öğrenciler, 6 hafta süreyle kalacakları Türk Aileleriyle tanışacaklar.

 

 

 

📆 01 Temmuz 2011 Cuma 10:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR