MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fenerbahçe, Flaş, Politika » Bağış’tan Kadıköy Belediyesine destek sözü
Bağış’tan Kadıköy Belediyesine destek sözü


12 Haziran 2011 seçimlerinde İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili seçilen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, seçim sonrası Kadıköy ilçe Başkanlığına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Millet hesabı sandıkta gördü. Artık helalleşme dönemindeyiz” dedi.

        Bağış, partisinin Kadıköy İlçe Teşkilatı’na yaptığı ziyaretinde, seçim döneminde yoğun bir çalışma gerçekleştiren partililere teşekkür ederek, Kadıköy gibi zor bir bölgede seçim çalışmalarının moraller bozulmadan yapıldığını söyledi.

Kadıköy belediyesine de yardım etmeye hazırız

Bakan Egemen Bağış yaptığı konuşmada “Milletin terazisi şaşmaz. Nitekim şaşmadı. İzmir de başa baş noktaya geldik. Antalya da birinci parti olduk. Korkular paranoyalar çok şükür ortadan kalktı. Hesaplaşma bitti. Helalleşme dönemindeyiz. Seçim sürecinde Kadıköy Belediyesi her ne kadar bizleri engellediyse de Ben de, İlçe  başkanım da Kadıköy belediyesine de yardım etmeye hazırız. Çünkü biz hizmet için varız. Seçimlerdeki başarımız bizi şımartmayacak. Biz mütevazilikte de birinci olacağız” dedi.

 

Önemli olan fasıl açmak değil, zihinleri açmak.

Avrupa birliğine girişi konusunda sorulan sorulara cevap veren Bakan Egemen Bağış “ Öncelikli hedefimiz yeni bir anayasa. Tüm liderler seçim konuşmalarında yeni anayasa yapma sözü verdiler. İnşallah muhalefet, başbakanımızın balkon mesajını doğru algılamıştır. Birlikte herkese hitap eden yeni bir anayasa yaparız. AB sürecine gelince; Sağlık, ulaşım, ambalaj gibi birçok fasıl açıldı.  Önemli olan fasıl açmak değil. Önemli olan hem içerde hem dışarıda zihinleri açmaktır.

Bağdat caddesinde bil boardlarda ki resimlerimize tahammül edemediler. Bu zihniyeti açmamız gerekiyor. İşte o zaman standartlar yükselir. Türkiye büyümeye devam eder. Avrupa birliğinden 80 milyar Euro alan Polonya dan daha fazla büyümüşüz. Komşumuz Yunanistan’ın durumu ortada. Türkiye AB nin kapısında el pençe duracak bir ülke değil. Her kesimden yolcusu olan tren gibi yolumuza devam ediyoruz. Trenden inenlere halkımız itibar etmiyor” dedi

Konsoloslar Türk okulları için ricacı oluyorlar

Bakan Egemen Bağış Türkçe olimpiyatları ile ilgili soruya verdiği cevapta “Görevim icabı yurt dışına çokça çıkıyorum. Yurt dışındaki Türk okulları son derece iyi eğitim veriyorlar. Yabancı konsolosluklar çocuklarının Türk okullarında okuyabilmesi için bizim konsolosluklarımıza ricacı oluyorlar.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım’a bir tabak hediye eden Bakan Bağış “ Bu tabağı her gördüğünde Kadıköy Belediye Başkanlığı seçimlerinde kazanmak için alman gereken oy’u hatırlayıp ona göre çalışırsınız” Dedi.

Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım ise Bakan Egemen Bağış’a Fenerbahçe Derneği ziyaretleri sırasında çekilmiş fotoğrafların birleştirildiği bir tabloyu ve eşine iletilmek üzere Mevlana’nın sözlerini içeren güzel bir vazo hediye etti.

Haber: Ercüment Göy

Fotoğraflar: Hüseyin Adil Yelkenci

Galeri
📆 23 Haziran 2011 Perşembe 14:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR