MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Taşyürek, sandıkta kazanılan seçimi masada kaybedemeyiz
Taşyürek, sandıkta kazanılan seçimi masada kaybedemeyiz


12 Haziran’da yapılan milletvekilliği genel seçimlerinin ardından İl Seçim Kurulu, İstanbul’daki üç seçim bölgesine ilişkin milletvekilliğine seçilenleri gösterir tutanakları açıkladı. 1.Bölgede siyasi partilerin milletvekilliği sayılarında bir değişiklik olmadı.

Özellikle MHP’nin 1.bölgede yaptığı bazı itirazlar sonucunda bazı maddi hatalar düzeltilmesine rağmen sonuç değişmedi. AK Partinin 16.sıra adayı 1984 doğumlu Muhammed Bilal Macit, milletvekili seçilenleri gösterir tutanakta yer alarak milletvekilliği kesinleşti.

Hem bu konuda hem de 1.Bölge seçim sonuçları hakkında görüşlerine başvurduğumuz AK Parti 1.Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Abubekir TAŞYÜREK, AK Parti Milletvekillerinin mazbatalarının 21 Haziran Salı günü, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda aldıklarını belirterek “Böyle bir tartışma aslında başından beri anlamsızdı.

 Biz 12 Haziran gecesi elimizdeki verilere göre yaptığımız hesaplarda 16 milletvekilini kazandığımızı hesaplamıştık” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal’ın, “ilçe seçim kurullarına yaptıkları itirazların kabul edildiğini, partisinin İstanbul 1. Bölge’den bir vekil daha çıkardığı” şeklindeki iddialarını da “hayretle ve yönlendirme amaçlı” olarak gördüğünü ifade eden Abubekir TAŞYÜREK,  “Biz belge ve bilgilere dayalı olarak konuşur ve hakkımızı savunuruz. Sandıkta kazandığımız seçimi, masada kaybetmeye niyetimiz yoktu” şeklinde görüşlerini açıkladı.

“Gümrük kapılarında geçerli 120 bin oyun yüzde 61’ini AK Partinin aldığını, bunun da 74 bin oy demek olduğunu” belirten Abubekir TAŞYÜREK, “CHP’ye 31 bin, MHP’ye de 9 bin oy çıktığı” söyledi. Gümrük oyları dağıtımında AK Partiye İstanbul 1. Bölgede 5 bin 100, MHP’ye ise 480 civarında oy geleceğinin hesabını bu işin taraflarının rahatlıkla yapması gerektiğini ifade etti.

            Birinci bölgede seçim sonuçları hakkında da görüşlerini de açıklayan AK Parti 1.Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Abubekir TAŞYÜREK şunları söyledi.Bölgemizde tüm birimlerimizle dinamiklerimizi harekete geçirerek yaptığımız çalışmalar sonucunda, milletimizin de teveccühüyle 2009 yerel seçimlerinde % 44,2 olan oy oranımız, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde % 48,3 ‘e yükselmiş, Kadıköy ve Adalar İlçeleri dışında bütün ilçelerimizde CHP’nin önünde seçimi tamamlama başarısı göstermiş bulunuyoruz.

Bu başarımızın baş mimarı hiç şüphesiz Sayın Başbakanımızdır. Siyasetin de bir erdem mücadelesi olabildiğini herkese gösteren sayın İl Başkanımızın başkanlığındaki il teşkilatımızın, İlçe teşkilatlarımızın, bölge ve ilçe SKM birimlerimizin ve her yönüyle donanımlı kişilerden oluşan sayın adaylarımızın çalışmalarının başarımızdaki önemli payı da herkesçe bilinen bir gerçektir” dedi.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde; “kendisine tevdi edilen 1. Bölge SKM Başkanlığı görevinin öneminin şuuruyla, kardeşlik, işbirliği ve dayanışma anlayışıyla, teşkilatlarının ve adaylarının üst düzey moral ve motivasyonla çalışmalarını sağlayarak, bütün bölgesel dinamiklerin harekete geçirildiğini” vurgulayan Abubekir Taşyürek, “şahsıma inanarak ve güvenerek tevdi edilen bu görevin, başarıyla tamamlanmasından dolayı 1.Bölge SKM Başkanı olarak onur ve gurur duyduğunu da “ belirtti.

📆 22 Haziran 2011 Çarşamba 09:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR