MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika, Toplum » Tekin:Kurultayı delegeler değil, milletvekili olamayanlar istiyor
Tekin:Kurultayı delegeler değil, milletvekili olamayanlar istiyor


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, kurultayı delegelerin değil, milletvekili olamayanların istediğini söyledi. Tekin, “CHP yoluna devam ediyor, hiçbir sorun yok. Sadece ve sadece ‘Niye vekil olamadım’ diyen arkadaşların mücadelesi var.” dedi.

Gürsel Tekin, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde kurucu başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Evleri’nin (CHE) yıl sonu şölenine katıldı. Tekin, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Kurultayın parti içi demokrasi olduğunu söyleyen Tekin, “Elbette kurultay istenebilir. 650 delege getirirsiniz tartıştırmadan bu kurultay yapılabilir. Doğruluğu ne kadardır bilmiyorum ama gazete sayfalarına bakıtğımızda daha 8 ay içerisinde birbirlerini boğazlayanların tamanının bir ittifak üzerindeler. Gürsel Tekin üzerinde ittifak etmeleri beni sevindiriyor. Ben bu son 5 ay içerisinde genel başkanıma ve partime katkı sunmaktan başka bir şey yapmış değilim. Ne oldu da böyle oldu. Demek ki çok doğru şeyler yapıyormuşuz.” şeklinde konuştu.

“CHP’nin ekseni kaydı.” şeklindeki söylemlere katılmadığını dile getiren Tekin, “Salondaki insanları gördünüz. Bu insanlarla bütünleşmek eksen kaymasıysa buna sonun akadar devam edeceğiz. CHP bir çınar, geleceğine hiçbir şey olmaz. Nasıl ki bu zamana kadar devam etmişse bundan sonra da devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

CHP’de 1992’den bu yana 15 kurultay geçiridğini hatırlatan Tekin, “Bu kurultaylar keşke partideki bütün bu sorunları çözebilseydi. 16.’sı da olabilir. Fakat, kurultayın olacağını zannetmiyorum. Bu güne kadar kurultay talep etmesi gereken il başkanlarımızın böyle bir talebi olmadı. Sadece milletvekili olamayan arkadaşların talebi var. CHP’de hiçbir sorun yok sadece ve sadece ‘niye vekil olamadım’ diyen arkadaşların mücadelesi olabilir ona da saygı duyarız. Ama bunu televizyon kanallarında tartışmadan yaparlarsa daha çok saygı duyarız.” dedi.

Bir eksiklik varsa ise hesap vereceklerine de değinen Gürsel Tekin, 25 yıldır çözülmeyen sorunların 4 4aylık yönetime “Neden çözemediğiniz” şeklinde sorulmasını insafsızlık olarak değerlendirdi.

Yüzde 30’u aşamazzam istifa ederim sözlerinin de gerçeği yansıtmadığını aktaran Tekin sözlerini şöyle tamamladı: “Bu eleştiriler geliyor. Özellikle kendi arkadaşlarımdan bu konuda eleştiri almaktan beni üzüyor. Siyasi partilerin amacı iktidar olmaktır. Siyasi partiler maca çıkarken biz yenileceğiz diyen bir takım takım kaptanı düşünebilir misiniz? Bu eleştirilerin hiç biri doğru değildir. Yine aynı iddiaların arkasında olacağım. Önümüzdeki süreçtede büyüyen bir CHP olacak.”

İSTANBUL CHA

 

Galeri
📆 21 Haziran 2011 Salı 17:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR