MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika » MHP’nin itirazına ret, Macit milletvekili!..
MHP’nin itirazına ret, Macit milletvekili!..


 

İstanbul 1. bölge seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi‘nin (MHP) yaptığı itiraz sonuçlandı. Buna göre İstanbul 1. bölgedeki milletvekili dağılımları değişmedi. AK Parti’nin bu bölgeden çıkardığı milletvekili sayısı 16 olarak tescillendi.

12 Haziran’da yapılan 24. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ardından yapılan itirazların değerlendirilmesi ve Yüksek Seçim Kurulunun gümrük oylarını dağıtmasının ardından, İstanbul İl Seçim Kurulu, İstanbul’daki üç seçim çevresine ilişkin milletvekilliğine seçilenleri gösterir tutanakları ilan etti.

Buna göre, 1 numaralı seçim çevresinde siyasi partilerin milletvekilliği sayılarında bir değişiklik olmadı.

MHP’nin 1 numaralı seçim çevresinde yaptığı bazı itirazlara ilişkin maddi hatalar düzeltilmesine rağmen milletvekili olamadığı öne sürülen AK Parti adayı 1984 doğumlu Muhammed Bilal Macit, milletvekili seçilenleri gösterir tutanakta yer aldı. MHP adayı Hayrettin Nuhoğlu ise milletvekili listesinde yer almadı.

Milletvekillerine mazbatalarının yarından itibaren, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dağıtılacağı bildirildi.

Bu arada, ”Balyoz Planı” davası kapsamında tutuklu bulunan emekli Korgeneral Engin Alan’ın avukatlarının, Alan’ın mazbatasını yarın alacağı öğrenildi.

İstanbul Cihan

📆 20 Haziran 2011 Pazartesi 18:36   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“MHP’nin itirazına ret, Macit milletvekili!..” için bir cevap

  1. mahmut bakan 05378258833 dedi ki:

    milletvekili olmak ateşten gömlek giymek gibi çok zor bir iş.milletvekillerinin lojman evleri olmalı.ev sıkıntıları olmasın.daha verimli çalışabilsinler diye.550değil 300 olursa daha verimli çalışabilirler.yığınla iş varken,haftalık tatil bir gün,senelik tatil iki hafta kâfi.memura,m.vekiline,öğretmene,işçiye,emekliye,askere herkeze.seçim çok külfetli çok pahalı bir şey.muhtar,milletvekili,belediye başkanı,cumhurbaşkanı,referandum beş senede bir ayni günde yapılmalı(ekim veya kasımda)vakit,nakit kaybı olmasın.bu yazıyı okuyan ve dinliyene saygılar.mbakan05378258833-20.6.11.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR