MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » ‘CHP anlaşılmaz bir tutum sergiliyor’
‘CHP anlaşılmaz bir tutum sergiliyor’


Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ tarafından uzun yıllardır Akademik Diş Hekimliği çevresinin verdiği haklı mücadeleye; hem Türk Milleti hem de bilimin gelişmesi adına olumlu cevap verilmiş ve DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK konusu kanunlaştırılarak sekiz anabilim dalına uzmanlık hakkı verildi.

Yaklaşık sekiz yıl süren bu süreçte onlarca Profesör, Doçent çalışmış ve Sağlık Bakanlığına danışmanlık yaptı.. Fakat CHP anlaşılmaz bir tutum sergileyerek, sadece ve sadece siyaseten bu işi Ak Parti başardı diye bu önemli gelişmeyi iptal ettirebilmek için Anayasa Mahkemesine götürdü.

Bilimi siyasete alet etmeye çalışmak hiçbir siyasi partiye yakışmamaktadır.Anayasa mahkemesinde yapılan bu başvurunun altında yatan sebepleri çok iyi bildiğimiz için ülkemizin sağlık ekonomisi açısından çok büyük zararlar verebilecek bu tavrı doğru bulmadığımızı belirtmek durumundayız.

Memleketin bu kadar sorunu varken CHP’nin bu tavrını bütün Akademisyen Diş Hekimleri adına kınamaktayız.Bilime ve mesleki ilerlemelere karşı yapılan bu hareket kesinlikle kabul edilemez ve çağ dışı bir tutumdur.

Toplumdan uzak olmak, gereksiz ve anlamsız işlerle uğraşmak CHP’nin artık geleneksel tavrı olduğunu düşünmek istemiyoruz.Bilime, uzmanlığa ve meslek gelişimine karşı olmak bir partinin uğraşacağı bir konu olmamalıdır ve CHP ben ne yapıyorum diye dönüp kendini sorgulamalıdır.

Anayasa Mahkemesine yapılan bu başvuru büyük bir infial meydana getirmiş ve CHP’ye oy vermiş olan meslektaşlarımız bile şu an bu partinin yaptığı bu garabet işe anlam veremiyorlar.

Ayrıca; Kim ne derse desin bu konuda biz diş hekimlerine ve bilimsel gerçeklere açık destek veren, bu ülkede diş hekimliği mesleğinin ileri ülkeler seviyesine gelebilmesi için çalışan ve uzmanlık alanlarını bütün akademisyenlerin, bilim adamlarının ve diş hekimliği fakültelerinin fikirlerini alarak belirleyen, bakanlığın yaptığı çalışmalara onlarca akademisyenin bilimsel katkılarını sağlayan; SAĞLIK BAKANI SAYIN PROF.DR. RECEP AKDAĞ BEYEFENDİYE ve bu konuda büyük çaba sarf eden bütün Sağlık Bakanlığı çalışanlarına

bütün toplum önünde teşekkür ediyor, ülkemizde yer alan bütün Diş hekimliği Fakültesi çalışanları adına selam, sevgi ve saygılarımı gönderiyoruz.

Bu noktada; Sağlık Bakanlığından ve özellikle Sayın Bakan Beyden ricamız uzmanlık belgelerinin bir an evvel ilgililere gönderilmesidir. Yaklaşık iki aydır bütün belgeler bakanlığa gönderilmiştir fakat henüz Uzmanlık Diplomaları alınamadı.

Sayın Bakan Beyden bilime ve diş hekimliğine bu kadar büyük bir hizmet etmişken, bu işi de bir an evvel sonuçlandırmasını rica etmekteyiz.

Prof. Dr. AHMET BERHAN YILMAZ

 

 

📆 16 Haziran 2011 Perşembe 11:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR