MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Kaliteli İletişim Semineri
Kaliteli İletişim Semineri


Marmara Eğitim Kurumları’nda 14 Kasım cumartesi günü ünlü psikolog Prof. Dr. Üstün DÖKMEN ‘’Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim’’ konulu konferans verdi.

Konferansa tüm velilerimiz ve öğretmenlerimiz davet edildi. Veli ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Prof. Dr. Üstün Dökmen; günlük yaşamdan örneklerle, çocukların gelişim özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanın, okul ve meslek seçerken çocukların kişilik özellikleri ve akademik becerilerin, ilgi ve yeteneklerinin önemini vurguladı. Duygulara saygı göstermek gerektiği, çocuklarla ve kendimizle ilgili üst düzey tanımlamalar yapmanın doğru olacağı, çocuklara yaşına uygun sorumluluk verilmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

Üstün Dökmen 1954 yılında İstanbul’da doğdu. 1971 yılında Ankara Cumhuriyet Lisesi’ni bitirdi. 1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu; aynı bölümde uygulamalı klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde, psikolojik danışma ve rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988 yılında doçent, 1995’te ise profesörlük derecesini aldı. Halen bu fakültede öğretim üyesi. Üstün Dökmen’in Yüz ifadeleri, kişilerarası iletişim, empati, sosyometri, psikodrama, rehberlik ve sanat eserlerinin psikolojik yaklaşımlarla incelenmesi gibi konularda, çeşitli bilimsel dergilerde araştırmaları ve incelemeleri yayımlandı.

Marmara Eğitim Kurumları öğretmenlerimiz ve velilerimiz adına psikolog Prof. Dr.Üstün DÖKMEN’e verilen plaketle teşekkür edildi.

📆 17 Kasım 2009 Salı 12:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR