MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » ‘’Suyu Tasarruflu Harca Yoksa Gelecek Çok Kötü’’
‘’Suyu Tasarruflu Harca Yoksa Gelecek Çok Kötü’’


Marmara İlköğretim Okulu öğrencileri 09 Haziran 2011 Perşembe günü Marmara Eğitim Kurumları’nda bakalorya programının ilk aşaması olan PYP (Primary  Years Program) ‘SU’ konulu sahne gösterisi sundular.

Öğrencilerimiz okulumuzda uygulanmakta olan bakalorya programının ilk aşaması PYP’nin İlk Yıllar Programının 5 yıllık eğitim sürecinde yaptıkları çalışmalar sayesinde sorgulayan, bilgili, ilkeli, iletişim kurabilen, dengeli, risk alan, dönüşümlü düşünen ve duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağladı.Bu niteliklerin yanı sıra yaşam boyu öğrenen bireyler olmalarına yardımcı olan beceri ve tutumları da geliştirdi.

Bunun kanıtı olan öğrenen profili özelliklerini, edindikleri beceri ve tutumları yansıtmak üzere 5.sınıf öğrencilerimiz küresel bir sorun olan “su kaynakları ve suyun tasarrufu “konularında tüm yıl derin araştırmalar yaparak hazırladıkları görselleri üç bölümde (1.bölüm;koro,2.bölüm;sunum, 3.bölüm; sergi) anne-babalarına, öğretmenlerine ve öğrencilere sundular.

Salonda yapılan programda öğrencilerimiz su sorunlarını anlatan şarkıları ve kendi yazdıkları oyunu Türkçe ve İngilizce sundular. Ardından hazırladıkları sergiyi gezdiler.

 

📆 10 Haziran 2011 Cuma 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR