MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Çevre için “planking” yaptılar
Çevre için “planking” yaptılar


Dünyayı saran “planking” çılgınlığı Kadıköy’deki çevre etkinliğine damgasını vurdu.

Geçtiğimiz hafta internetteki Planking- Bu bir duruş grubu tarafından oluşturulan ve  “hayata dair yaratıcı, güvenli planking duruşlar” sloganıyla ülkemizde de başlayan akıma çevre sorunlarına dikkat çekmek isteyen tiyatro oyuncuları da destek oldu.

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl Yoğurtçu Parkı’nda düzenlediği Çevre Festivali’nde çevre kirliliğine dikkat çekmek isteyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu oyuncuları, Yoğurtçu Parkı’nda planking yaptılar. Bu eğlenceli etkinliğin güvenli bir şeklide yapılmasını da vurgulayan tiyatrocular çocukların şaşkın bakışları önünde yere yüzüstü uzanarak “çevre korunması için” planking yaptılar.

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköylü öğrencilerin ve çevreci kuruluşların katılımıyla yaptığı Yoğurtçu Parkı Çevre Festivali’nde renkli görüntüler yaşandı.  Çevre Kirliliğine dikkat çekmek için Kadıköy de yürüyüş düzenleyen öğrenciler, Yoğurtçu Parkı’nda Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun “La Fonten Orman Mahkemesi’nde” adlı oyununu izlediler.  İnsanların çevreyi korumasındaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle bozulan doğal döngüye dikkat çekilen oyundan sonra, hayvan kostümlü oyuncular, öğrencilerin şaşkın bakışları arasında “planking” (yüzüstü yere uzanmak) yaptılar. Çevre Haftası’nda çevre korunmasının önemine dikkat çekmek isteyen Tiyatro Oyuncularının Planking gösterisi, minikler ve festivale katılanlar tarafından şaşkınlık ve ilgi ile izlendi.

 

 

 

📆 02 Haziran 2011 Perşembe 09:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR