MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Külünk, Yeni dünya dijital mecraya taşınıyor
Külünk, Yeni dünya dijital mecraya taşınıyor


Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Metin Külünk yerel basınla bir araya geldi.

Çamlıca Bambi Cafe’de 1. Bölge gazetecileriyle bir araya gelen Külünk: ”Ak Parti iktidarında Hak ve Özgürlükler genişlerken ekonomi büyümüştür. 2023 vizyonunu ortaya koyan Ak Parti tüm teşkilatlarıyla, gençlik ve kadın kollarıyla ana kademe ve mahalle birimleriyle Türkiye’nin en güçlü Sivil Toplum Örgütüdür.” dedi.

Metin Külünk Kent Gazetecileriyle kahvaltıda buluştu

Yerel basının dostu olduğunun altını çizen Külünk: ”Ben yerel basın ifadesi yerine Kent Gazetesi olarak yorumluyor ve sizleri çok önemsiyorum. Kent Gazetecilerinin tüm sorunlarını çözmek adına ‘Çalışma’ özü veren Metin Külünk ”TBMM’nin bir ferdi olduktan sonra da sizlerle bir araya geleceğim. Bizim asıl işimiz halkın sorunlarına çözümler üretmektir.” dedi.

Yeni dünya dijital mecraya taşınıyor

Bakın Newyork Times artık basılı gazete yayınlamamayı düşünüyor. Ülkemizde de e- devlet anlayışıyla basın sektörününde hızla dijital platforma kaymaktadır.

Dijital dünya yerel kent gazeteciliği için kıymetli imkanlar sunmaktadır.

 

Külünk, Basın İlan Kurumu’nu eleştirdi

Külünk Basın İlan Kurumu’nun da yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi

Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Metin Külünk, yerel basınla buluştuğu kahvaltıda, yerel basının sorunlarını meclise taşıyacağını söyleyerek çürüklerin ayıklanması gerektiğini söyledi. Külünk, ayrıca Basın İlan Kurumu’nun da yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

Ak Parti 1. Bölgenin en renkli adayı Metin Külünk yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kahvaltıya Anadolu Yakası’nın çok sayıda yerel basın mensubu katılırken Külünk, ‘Dostane bir kahvaltı’ diyerek tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

Adaylık sürecini değerlendiren Külünk, Biz de bu Türkiye’ye hizmet edebilmek için, bu ülkenin geleceğine hizmet etmek için siyasal yaşamda milletvekili adayı olarak milletimizle beraber olmanın heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz. Dileğimiz o ki bu süreçte muhabbet üreteceğiz, dostluk üreteceğiz ve sevgi üreteceğiz. Siyaset yüreğe dokunabilme, yüreğine dokunabilme işidir. Biz siyaseti yüreğe dokunabilen, yüreğine dokunulabilen insan olarak yapma yolunda çaba içerisindeyiz” dedi.

“Seçim gazetelerine gıcığım”

Meclise gittiği takdirde yerel basının sorunlarıyla bire bir ilgileneceği söyleyen Külünk, işini düzgün yapan ve 10-15 yılını bu meslekte harcayan basın mensuplarına her zaman saygı duyduğunu söyledi. Sadece seçim zamanı çıkan gazeteleri de eleştiren Külünk, “Herkes işini düzgün yapmalı. Birisi bu mesleğe 10 yılını verecek birisi de gelip seçim zamanı onun ekmeğine göz dikecek. Bu adil ve etik değil” dedi.

“Basın İlan Kurumu hiç gerçekçi değil”

Basın İlan Kurumu’nu da eleştiren Külünk, “Basın İlan Kurumu’nun ortaya koyduğu kriterler hiç gerçekçi değil. Şile’de çıkan bir gazete nasıl 5 tane sarı basın kartlı eleman çalıştırsın ve binlerce baskı yapsın. Bu kurumun yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Meclise gittiğim takdirde bu konuyla yakından ilgileneceğim. Üstüme ne düşüyorsa yapacağım” dedi.

Galeri
📆 31 Mayıs 2011 Salı 13:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR