MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Mezunlar geleneksel pilav gününde buluştu
Mezunlar geleneksel pilav gününde buluştu


Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları  28 Mayıs 2011 günü  Fakültenin Acıbadem Kampüsünde Geleneksel Mezunlar Pilav Gününde biraraya geldiler.

Bine yakın mezunun buluştuğu başarılı organizasyonda Dekan Prof. Dr. Nazan Erkmen kurumun  sanatçı-idareci ve eğitmen olarak yıllar boyu görev yapan duayen  hocalarına ve kuruma sürekli katkıda bulunan mensuplarına şükran plaketlerini sundu.

Yıllar boyu süren başarılı   eğitimci-idareci- sanatçı nitelikleri ve sanata yaptıkları sürekli katkı ve üstün başarıları ile kurumun prestijini  yükselten duayen sanatçı öğretim üyeleri Prof. Dr. Mustafa Aslıer, Prof. Ergin İnan, Prof. Mustafa Pilevneli, Prof Erol Eti, Prof. Reyhan Kaya ve Prof. Kemal Şen’e şükran plaketleri sunuldu.

Ayrıca  “Tatbiki Sanat Galerisi” nin kurucusu,   1973 Dekoratif Resim Bölümü mezunu Mediha Gerez’e tüm mezunlara eserlerini sergilemek olanağı verdiği ve aynı çatı altında toplamayı başardığı için; Kurumun PR ve basın tanıtım faaliyetlerini gönüllü olarak yürüten  ve kurumun başarılarını  topluma  tanıtan 1968 mezunu Grafik Sanatçısı Erol Ünal’a ve basındaki haberleri ile sanatı ve sanatçıyı sürekli  destekleyen  “Kadıköy Life” Dergisi sahibi ve editörü Kadir Toprakkaya’ya  şükran plaketleri  verildi.

50 YIL ÖNCE MEZUN OLANLAR GELENEKSEL MEZUNLAR GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ.

Ayrıca 1957 yılında kurulan, sanat alanında ülkesini yurt içinde ve yurtdışında temsil eden pek çok önemli sanatçı yetiştirmesi yanısıra,  endüstri sektörüne de ülkenin kalkınmasında büyük rolü olan  öncü  tasarımcıları  yetiştiren  kurumun ilk öğrencileri, bu yıl 50’nci mezuniyet yıllarını kutladılar.

Tekstil bölümünün   Aygül Evin, Güneş Eren,  Olcay Sorgun, Hatice Reyhan Küçük, Ozanay Çağtay, Tuna Şenyücel, Mubin Kırgız, Aydın Eroğlu,  Oğuz Şırvancı, Mehmet Bülbül, Rabia Mat, Günyüz Atamer, Utkan Mehmet Akay; Seramik Bölümü mezunları Elçin Bilgin, Belkis Çelikcan, Yüksel Güner, Teoman Tulga Ertan, Arif Erdoğan Erbert; İç mimarlık bölümü mezunu Uçkın Zıpkınkurt, Mehmet Öztürk; Grafik Bölümü Mezunları Hidayet Bahçeci, Namık Esen, Kemal Şen, Osman Kayhan Yorulmaz, Hüseyin Boylu, Ali Tunç Sokullu; Dekoratif Resim mezunları Adem Ruşen Şahin, Süleyman Tufan Sağlam,  Metin Şahinoğlu, Mustafa Pilavneli, Ercan Tam, İbrahim End Eti, Oğuz Arıburnu, Hatice Seval İskender,  Esin Pilten, Okan Soytürk adına fakülte tarafından  berat hazırlanmış olması takdir gördü.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ 116’NCI OKULLA ANLAŞMA YAPTI.

Dekan Prof. Erkmen, bugün 116 uluslararası sanat ve tasarım kurumu ile yapılan anlaşmaların ve bu anlaşmaya bağlı  yapılan çalışmaların, 2006’dan bu yana pek çok gelişmenin öncüsü olduğunu ve 180 öğrencinin yurtdışında eğitim görmesine olanak sağladığını belirtti.

2006’da yapılan İkili Erasmus Socrates anlaşması neticesi  17nci asırda kurulan ve dünyanın en önemli sanat kurumlarından biri olan  Torino, Academia di Belle Arti di Albertina’nın öğretim üyesi ve uluslararası sanat direktörü olan Prof. Salvo Bitonti’nin 17 Ekim 2011’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde kurumun ünlü sanatçı öğretim üyeleri ve onların yetiştirdikleri  ünlü öğrencilerinin yapıtları ile bir sergi açacaklarını bildirdi.

Sergiye Resim Bölümü Başkanı ve İtalyan Cumhurbaşkanlığı madalyası sahibi Prof. Gianfranco Rizzi ve öğretim üyesi Prof. Claurio Pieroni, Sahne Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Elisabette Ajani, Prof. Massimo Voghere, Prof. Claudia Esposito, Özgün Baskı bölümü Başkanı Prof. Franco Fanelli, Prof. Daniele Gay, Heykel Bölümü Başkanı Prof. Gianni Busso, Prof. Paolo Serrau, Dekorasyon Bölümü Başkanı Prof. Francesco Preverino, Prof. Monica Saccotlandi, Anatomi Bölümü Başkanı Prof. Fernando Tartagluro, Prof. Roberta Tartaglino ve Rektör Yardımcısı, Ulusal Müze Direktörü Dott Roberto Sandri Giachimo.nun bizzat katılacaklarını bildirdi.

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunlarının büyük buluşması Tekstil bölümünün hazırladığı defile ve müzik bölümünün sunduğu konser ile çoşkulu bir şekilde sona erdi.

 

 

Galeri
📆 31 Mayıs 2011 Salı 10:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR