MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Eğitim, Flaş, Göztepe, Toplum » Öğrencilerin imdadına Sevgi Mağazası yetişti
Öğrencilerin imdadına Sevgi Mağazası yetişti


Kadıköy Acıbadem semtinde, 2002 yılından beri fakir fukaranın, garip gurabanın ve muhtaç öğrencilere şefkat elini uzatan Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yurt mağduru öğrencilere yardım elini uzattı.

Bir çoğunun Marmara Üniversitesi öğrencisi olduğu belirtilen ve Göztepe Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde deprem güçlendirmesi çalışması başlatılması nedeniyle tahliye edilen öğrencileri adeta sokakta kaldılar.

sevgi-maqaza

Sevgi Mağazası şefkat elini uzattı

Bazı öğrenciler 4-5 arkadaş bir araya gelip birlikte kiralaya bildikleri evlerine gerekli ev eşyalarını alma imkanları olmayınca Sevgi Mağazası Yardımlaşma Derneği öğrencilerin imdadına yetişti ve kız öğrencilerin ihtiyaç duyduğu divan, çekyat, yatak, yorgan, battaniye, halı, ısı araçları, mutfak seti ve giysi gibi eşyalarını temin etti.

Yaklaşık 6 ay sürecek olan yurdun deprem güçlendirme çalışması nedeniyle mağdur durumda bırakılan kız öğrencilere her konuda yardımcı olmaya özen gösterdiklerini belirten Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fazilet Şahin,” 2002 yılında kurulan ve günümüze kadar olan süreçte kuruluşumuz ihtiyaç sahibi vatandaşlara, muhtaç öğrencilere ev eşyası, mutfak setleri ve giysi yardımında bulunmaktadır. Paranın geçmediği Sevgi Mağazası sevgi dağıtmaya devam edecektir. Bu anlamda da mağdur kız öğrencilerimize ihtiyaç duydukları konularda yardımcı oluyoruz” dedi.

Fethi Satıcı

Galeri
📆 16 Kasım 2009 Pazartesi 13:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR