MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Etkinlikler, Fenerbahçe, Flaş, Toplum » Geri dönüşüm turlarına coşkulu final
Geri dönüşüm turlarına coşkulu final


Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 15 Şubat 2011 tarihinden bu yana yürüttüğü, Geri Dönüşüm Turları’nın finali yapıldı.

Çocuklara çevre bilincini aşılamak ve geri dönüşüm konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen turlara, ilçe genelindeki 42 ilköğretim okulundan yüzlerce öğrenci katıldı. Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesislerini gezen çocuklar, uzmanlardan tarafından yerinde bilgilendirildi.

 

Geri Dönüşüm Turları’nın finalinde ise Sait Cordan ve Fenerbahçe İlköğretim Okulu’nun öğrencileri vardı. Çocuklar çöp olduğu sanılan ambalaj atıklarının kaynağında ayrılarak  geri dönüşüme hazır hale getirilmesine canlı  tanık oldular.

Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcılarından Zafer Nuhoğlu da gezi boyunca öğrencilere eşlik eden isimler arasındaydı. Çocuklarla sohbet eden Nuhoğlu, “Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin öncülüğünde, çevre bilincini geliştirmeye yönelik çalışmalara aralıksız devam edeceğiz.  ‘Tane kapak Topluyoruz, Adım Adım Engelleri Aşıyoruz’ kampanyamız ülke genelinde ses getirdi. Çöp sanılan atık malzemelerin, toplanarak nasıl sosyal dayanışmaya dönüşebileceğini tüm Türkiye’ye gösterdik” diye konuştu.

Nuhoğlu, halen sürdürülen “670 metal kutu getirene, bisiklet hediye” kampanyasının da büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Final turuna çevreci kedi ÇEVKİ’de katılarak, öğrencilere geri dönüşüm broşürleri dağıttı.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün geri dönüşüm turları, gelecek sene de genişletilerek, devam edecek.

 

 

Galeri
📆 26 Mayıs 2011 Perşembe 11:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR