MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Flaş, Toplum » 10 liraya boğaz keyfi!!..
10 liraya boğaz keyfi!!..


İstanbul Şehir Hatları vapurlarında yaz boyunca isteyen herkes 10 liraya boğaz turu yapabilecek.

Şehir Hatları boğaz ve deniz tutkunlarını boğaz turlarıyla tarihsel yolculuğa çıkmaya davet ediyor. Her gün yapılan kısa, uzun Boğaziçi özel turlarının yanı sıra 4 Haziran Cumartesi günü başlayacak ‘Mehtap Gezileri’ kapsamında İstanbullulara keyifli anlar yaşatmayı planlıyor. Eminönü-Üsküdar kalkışlı boğaz turuna katılmak isteyenler her gün 14.30’da Eminönü İskelesi’nden, 14:50’de Üsküdar İskelesi’nden bu geziye katılabilecek. 10 TL ücreti olan boğaz turları 27 Mayıs Cuma günü başlayacak ve yaz boyunca devam edecek. 2 saat süren duraksız boğaz turu İstanbul kıyılarını denizden izleme fırsatı sunuyor.

Ayrıca İstanbul’u ziyaret eden turist hareketliliği de dikkate alınarak tasarlanan uzun boğaz turları yaz sezonuyla birlikte her gün 10.35, 12.00 ve 13.35 saatlerinde Eminönü İskelesi’nden başlayacak. Eminönü–Beşiktaş-Kanlıca-Sarıyer-Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı güzergahında düzenlenen uzun boğaz turları yaklaşık 6 saat sürüyor.

Şehir Hatları sıcaklardan bunalan ve boğazın tadını akşam sefasıyla yaşamak isteyen yolculara içinde yaz aylarına özgü ‘Mehtap Gezisi’ turuyla farklı alternatif sunacak. Gelenekselleşen ‘Mehtap Gezileri’, bu yıl önceki yıllardan farklı olarak daha eğlenceli ve hareketli olarak tasarlandı. 4 Haziran 2011 tarihinde başlayacak ‘Mehtap Gezileri’nde bu yıl Türk müziğinden sunulacak canlı performanslar da yer alacak. Her Cumartesi akşamı Bostancı İskelesi’nden demir alacak vapur sırasıyla Eski Kadıköy-Eminönü-Üsküdar-Beşiktaş-Rumeli Kavağı iskelelerine uğrayarak Anadolu Kavağı’ndaki 2 saatlik molanın ardından gece 00.35’e kadar boğazın keyfi sürülecek.

Öte yandan, çalışmaları sürdürülen bir proje ile Şehir Hatları, tüm gezilerinde yolcuları için elektronik sesli ve görüntülü rehber sistemini hayata geçirecek. İstanbul Boğazı’nın tüm tarihi ve turistik mekanlarının genel bilgileriyle sesli ve görüntülü anlatıldığı, dijital bir formda hazırlanan elektronik rehber sistemi 10 ayrı dilde hizmet verecek.

Özellikle İstanbul’u ziyaret eden yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistlerinde ilgi göstermesi beklenen kişiye özel rehber sistemiyle yolcular boğazın nadide mekanlarını öğrenme fırsatı yakalayacak.

 

📆 24 Mayıs 2011 Salı 16:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR