MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Etkinlikler, Flaş, Sahrayıcedit, Toplum » Ataşehir’de 19 Mayıs törenleri renkli görüntülere sahne oldu…
Ataşehir’de 19 Mayıs törenleri renkli görüntülere sahne oldu…


Ataşehir’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra Yenisahra Stadı’nda ilçedeki liselerin gerçekleştirdiği gösteriler ile devam etti.

19 Mayıs kutlama törenlerine Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş’ın, yanı sıra siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ataşehirli katıldı.

19 Mayıs kutlama törenleri saat 09.00’da Atatürk Mahallesi’ndeki tören alanında Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak ve çok sayıda kuruluşun anıta çelenk koymasının ardın saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören son buldu.

Yenisahra Stadı’nda gösteriler spor şölenine döndü…


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programının ikinci bölümü ise Yenisahra Stadı’nda gerçekleştirildi. Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak’ın törene katılan öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından Ataşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Soner Yetkin günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Ataşehir’de bulunan okulların tören ekipleri protokol tribünü önünden bando eşliğinde geçerek protokolü selamladı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından hazırlanan sportif gösteriler yapıldı. Tören Ataşehirliler’in hep bir ağızdan Ataya olan bağlılık ve saygı mesajlarını iletmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

Galeri
📆 19 Mayıs 2011 Perşembe 15:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR