MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Kozyatağı, Toplum » Çocuk sanat merkezinde mezuniyet heyecanı yaşandı
Çocuk sanat merkezinde mezuniyet heyecanı yaşandı


Kadıköy Belediyesi’nin ücretsiz müzik, bale, dans ve drama eğitimi verdiği Çocuk Sanat Merkezi’nde hafta sonu mezuniyet gururu vardı. Bale ve Dans Bölümü’nün 165, Müzik bölümünün ise 180 öğrencisi diplomalarını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün elinden aldı.

Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’ndeki mezuniyet töreni, Başkan Selami Öztürk’ün konuşmasıyla başladı. Çocuklara ücretsiz müzik ve sanat eğitimleri verilmesi projesinin küçük bir benzerini yurt dışında görerek, Kadıköy de uygulamayı düşünerek adım attıklarını kaydeden Öztürk şunları söyledi:

“Yurt dışında gördüğüm örnek, 20-25 kişilik küçük gruptu. Ancak biz bunu Kadıköy de geliştirerek, bugün 2000’i aşkın çocuğumuza müzik, bale, dans, resim ve drama eğitimi vermeye başladık. Bizim amacımız her insana lazım olan bir sanat altyapısını oluşturarak, aralarında yetenekli olanların keşfedilerek geliştirmeleri için doğru yönlendirilmeleri.  Çocuklarımızın ilerideki mesleklerinde fayda görecekleri güveni kazanmalarını istiyoruz.

Çocuklarımız siyaset adamı olsun, işadamı olsun kendilerine güvensinler, özgüvenli olsunlar, topluluk önünde kendilerini doğru ifade etsinler istiyoruz. Ben ziyarete gelen çocuklara her zaman bazı tavsiyelerde bulunuyorum. Kendiniz için spor yapın diyorum. Tenis olsun, farklı bir spor dalı olsun ama mutlaka bir spor ile ilgilenin. Müzik ile ilgilenin, bir enstürman çalın diyorum. İyi dans edin, ya da folklor oynayın diyorum.  Çocuk Sanat Merkezi işte bu altyapıyı oluşturuyor.  Mezuniyet gününde sizleri ve ailelerinizi kutluyor, emek veren tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. “

Konuşmaların ardından tek tek sahneye gelen öğrenciler mezuniyet belgelerini Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün elinden aldılar.  345 Öğrencinin mezuniyet heyecanı  yaşadığı törende öğrenciler aileleri ve Başkan Öztürk ile bol bol fotoğraf çektirdiler.

 

Galeri
📆 16 Mayıs 2011 Pazartesi 10:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR