MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş » Dursun Karaca, CKM’de “Anılar ve müzik” konuğu oldu

Dursun Karaca, CKM’de “Anılar ve müzik” konuğu olduKadköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde, 4 Mayıs 2011’de CKM’de düzenlenen “Anılar ve Müzik – 53”’ programının konuğu Sarıyer Eski Belediye Başkan Yardımcısı Bestekar Dursun Karaca oldu.

 

Yapım ve yönetimi Nesibe Müsevitoğlu tarafından yapılan belgesel konserde, bestecinin sanatı ve hayatı ile ilgili bir sohbet gerçekleştirilirken,  yaşam belgeseli de barkovizyonda izleyicilere gösterildi.

Sayısız beste sahibi olan Karaca’nın eserlerini; Necla Yıldırım, Cevat Kondakçı, Şeyda Sevinçli, Ümit Öcal, Canan Koca, Vecdet Gürçay, Esra Turan, Gültekin Çilekar, Ali Rıza Göcen, Gürsel Mercanlı ve Gaye Aksu gibi çok sayıda ses sanatçısı yorumladı.

Geceye konuk olarak katılan Türk Sanat Müziğinin unutulmaz sesi Yaşar Özel, bestecinin iki eserini yorumlayarak büyük bir sürpriz yaptı.

Dursun Karaca’nın tango olarak bestelediği bir eserinde, Yaşar Özel ve Nesibe Müsevitoğlu sahnede dans ettiler.

Tanınmış sanatçılar; Ud’da Osman Nuri Özpekel, Keman’da Aziz Şükrü Özoğuz, Klarnet’de Şükrü Kabacı, Kanun’da Onur Asım Şenocak, Ritm’de Serdar Pişiren saz ekibinde yer aldılar.

 

Şefliğini yaptığı “ÇAYDEF TSM Korosu, Çayeli Vakfı Başkanı A. Fuat Albayrak, Çayeli Dernekler Federasyonu (ÇAYDEF) Başkanı Yılmaz HÜSREV, ÇAYDEF Yönetim Kurulu Üyeleri de besteciyi bu önemli gecesinde yalnız bırakmadılar.

 

ÇAYDEF’in yanı sıra; Edebiyatçı Tekin Gönenç, Besteci+ söz yazarı Sami Derintuna, Besteci Zeynettin Maraş, Besteci Gündoğdu Duran; Ses Sanatçıları Selma Hepgül, Kartal Kaan, Tiyatrocu Bora Ayanoğlu, Film  Yönetmeni  Yusuf Kurçenli, Besteci Sinan Sipahi, Söz Yazarı Münire Aksaray, Sunucu Özer Öztekin gibi ünlüler de konuk olarak katıldılar.

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu tarafından, sanatçıya Belediye başkanı adına bir teşekkür plaketi verildi.

İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan gece,  tüm sanatçıların birlikte söyledikleri şarkılar ile sona erdi.

 

📆 11 Mayıs 2011 Çarşamba 09:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR