MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Manşet, Toplum » Ataşehir’de yerel gazeteler toplatılıyor mu?
Ataşehir’de yerel gazeteler toplatılıyor mu?


Yerel gazeteler farklı görüşlere yer vermek zorundadır. Fakat son günlerde Ataşehir’de bazı yerel gazetelerin yayınladıkları haberlerden dolayı dağıtıldıktan sonra toplatıldığı yönünde iddialar yer almaktadır.

En son örnek İstanbulum Gazetesi…

İstanbulum Gazetesi adıyla yayınlanmakta olan bir gazetenin sürmanşetinde MHP adayına ait bir haber ilan olduğu gerekçesiyle dağıtıldıktan kısa bir süre sonra toplatıldığını resimlerle görüntüleyen gazete yetkilileri yaptığı açıklamada;

“İSTANBULUM GAZETESİ NEDEN TOPLATILDI?

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ NEREDE?

İstanbulum Gazetesi olarak ilkeli yayın anlayışını her zaman savunan ve uygulayan bir kurumuz.

Fakat ne hikmetse son iki sayımız birilerinin ( özellikle CHP) hoşuna gitmemiş olmalı ki CHP’nin programlarından toplatılıyor.

İlk olarak belediye meclis binasında insanların ellerinden okunurken toplanılan gazetemiz bu gün Bostancı Gösteri Merkezi’nde Kılıçtaroğlu’nun Sinoplularla buluşacağı toplantıda toplanıyor. Gazetemizde çalışan arkadaşlarımız CHP Gençlik Kollarındaki gençlere nedenini sorduklarında gözlerinin önünde gazetelerimiz yırtılarak “işte sebebi bu deniyor” ve arkadaşlarımızın fotoğraf makinaları köşeye sıkıştırılarak ellerinden alınmaya çalışılıyor.

Şimdi sizlere soruyoruz: NEREDE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ!!

Bizler bu güne kadar hiçbir koşulda yayın ilkelerinden ödün vermeyen ve olayları olduğu gibi yansıtan bir gazeteyiz. Gazetemizin içindeki haberler birilerinin canını sıkmış olmalı ki programlardan toplatılıyor. Ayrıca manşet üstü reklamını MHP broşürü zanneden ve gazete ile broşürü ayırt edemeyen CHP’ nin sözde aydın ve demokrat gençliğini KINIYORUZ!!

Buradan gazetelerimizi toplayan ve çöpe atanlara sesleniyoruz…

İstanbulum Gazetesi sadece orada dağıtılan bir gazete değil. Anadolu Yakasına dağılan ve binlerce kişiyle buluşan bir gazete. Siz orada o gazeteleri toplamakla bizleri yıldıramazsınız!! Şeklinde ifade ettiler.

Galeri
📆 10 Mayıs 2011 Salı 14:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR