MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Spor, Toplum » Ataşehir’in Şampiyon Sultanları
Ataşehir’in Şampiyon Sultanları


Ataşehir Belediyespor Bayan Futbol Takımı 2010-2011 Türkiye Kadınlar Futbol 1. Ligi şampiyonluk kupasını TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan’ın elinden aldı.

Ataşehir Belediyespor Bayan Futbol Takımı’nın şampiyonluk kupa ve madalyalarını aldıkları törene Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Ataşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Sadık Kayhan, Futbol Federasyonu Futbol Genel Koordinatörü Ersun Yanal, Genel Sekreter Vekili Ali Parlak ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Ataşehir Belediye Spor Kulüp Başkanı Sadık Kayhan, erkek futbolunun Türkiye’de desteklenirken, kadın futboluna gerekli desteğin verilmemesini eleştirdi. Kayhan şunları söyledi: “Bayanlar ligi amatör mü profesyonel mi belli değil. Transferde amatör ama Avrupa liginde oynuyorsunuz. Lig TV gelirlerinden yüzde 2-3 veya iddia oyunundan aktarılacak yüzde 2-3’lük bir pay bayanlar liginin daha da gelişmesine neden olacaktır.” Sadık Kayhan, ulusal basının bayanlar ligine ilgi göstermemesini de eleştirdi.

TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan ise “Lige başlarken, mücadele içinde, Fair Play içinde geçmesini istemiştik, öyle de oldu. Göreve geldiğimiz Şubat 2008’den bu yana kadın futboluna TFF olarak büyük önem veriyoruz. Çok güzel bir kadın ligi hayal ediyoruz” dedi.

 

Ataşehir Belediyespor Bayan Futbol Takımının sponsoru Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da, spora önem veren Ataşehir’i sporun da başkenti yapmak için çalışan Ataşehir Belediye Başkanı ve futbol takımına emek veren herkese teşekkür etti. Ağaoğlu, “Bayan takımına destek olurken önümüze koyduğumuz hedeflere adım adım ulaşacağımıza inanıyorduk. İlk hedefi başardık” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de yaptığı konuşmada  “İlçemizde sporun ve sporcunun gelişmesi için belediye olarak üzerimize düşenden daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bayan Futbol Takımımızın başarısı bizi sevindiriyor. Kendilerinden Avrupa’da başarı bekliyoruz “ dedi. Başkan İlgezdi, “Futbol takımımızın başarısı bize kadınlara şans verilirse neler yapabileceklerini bir kez daha kanıtladı. Belediye olarak insana yatırımı hiçbir ayrım gözetmeden yapıyoruz. Bayan futbolcularımızı kutluyorum, ama onların bir hedefi daha var. Avrupa da en az yarı final oynamak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından madalya dağıtım töreni gerçekleştirildi ve şampiyonluk kupası Ataşehir Belediye spor Bayan Futbol takımı oyuncularına verildi.  Bayan futbolcular kupa sevincini coşku ile kutlarken, kupayı Ataşehir Belediyespor Derneği Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’ye hediye ettiler.

 

Galeri
📆 10 Mayıs 2011 Salı 13:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR