MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş » Cem Adalı konseri büyük beğeni kazandı
Cem Adalı konseri büyük beğeni kazandı


Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde, 2 Mayıs 2011 Pazartesi  akşamı, Kadıköy Evlendirme Salonunda, Eczacı Bestekar ve Ses Sanatçısı Cem Adalı’nın eserlerinden oluşan bir konser gerçekleştirildi.

Bestecinin eserlerini kendisinin yanı sıra, Reyhan Şeker, Funda Eyüboğlu ve Kadıköy Belediyesi Amatör Ses ve Beste yarışmaları birincilerinden Tayfun Atalan yorumladılar.

Besteci Cem Adalı ve gecenin solistlerinin, Nesibe Müsevitoğlu ile sohbet şeklinde gerçekleştirdikleri konser, izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı.

Bestekar Cem Adalı, Türk Müziğine duyduğu ilgi ve gelecekteki projeleri konusunda geniş bilgiler verdi.

Mesam üyesi de olan Adalı’nın bu güne kadar TRT Repertuarına girmiş çok sayıda eserleri bulunmaktadır. Bestelerinin makamlarından dolayı “ROMANTİK BESTEKAR” diye de adlandırılan sanatçı, bir dönem Eczacılar Odası Korosunda’da şeflik yapmış.

İstanbul dışından geceye katılan Cem Adalı’nın bestelerinin güftekarları Yalçın Benlican, Hüseyin Soysal’ın yanı sıra,  Sami Derintuna gibi birçok söz yazarı da eserlerinin sözlerini kendileri sahnede okudular.

Geceye Çok sayıda Türk Sanat Müziği bestekarı, koro şefi, söz yazarı, edebiyatçı, ses sanatçısı katıldılar.

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu tarafından Belediye Başkanı adına sanatçıya bir teşekkür plaketi verildi.

Gece tüm sanatçıların katılımı ile oluşturulan koronun söylediği şarkılar ile sona erdi.

 

📆 09 Mayıs 2011 Pazartesi 11:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR