MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » İstanbul’da en kapsamlı Meslek Eğitimi Kursu veriliyor!
İstanbul’da en kapsamlı Meslek Eğitimi Kursu veriliyor!


Eğitim sektöründe meslek eğitimi veren Deniz Aras Mesleki Eğitim Kursu, İstanbul’da Deniz İş Güvenliği Limited Şirketine bağlı meslek kursları olarak; M.E.B. 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na dayalı olarak 05.08.2010 tarihinde M.E.B izini ile kurulan ve kişilerin sosyal, kültürel ve meslekî alanlarda bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirmek üzere faaliyet gösteren özel öğretim kurumudur. 03.02.2011 tarihinde deniz güvenlik eğitimleri, 26.04.2011 tarihinde iş makineleri eğitimleri kursları başlatıldı.
Meslek Eğitimlerindeki amacı: Bilgi – beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek nitelikli eleman yetiştirmek, Bir mesleği icra eden fakat bu konuda eğitim alamamış kişilere mesleki eğitim vermektir.

Mesleki Eğitim Olarak; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Deniz Aras Mesleki Eğitim unvanı ile Mesleki Eğitim ve Sertifikalandırma konusunda yetkili bir kurum olup ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile İşbirliği Protokolü mevcuttur.

 

Mesleki Eğitim hizmetleri olarak 01.01.2009 tarihinden önce Ağır ve Tehlikeli işler yönetmeliği kapsamına giren işlerde çalışmaya başlayan işçilerinize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 32-40 saatlik eğitimler verilmektedir.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tayin edilen uzman eğiticilerden oluşan geniş bir eğitimci kadrosuyla çalışanlarını İşçi ve İşyeri güvenliğinin maksimuma ulaştırılması amacı ile işletmeleri bilgi toplumunun gerektirdiği değişime, teknolojik gelişmelere hazırlamanın heyecanıyla ve gururuyla yaşanıyor.

Eğitim programlarını, ihtiyaçlara uyumlu, planlı, esnek ve zengin içerikli, sonuçları değerlendiren ve sürekli gelişen bir yapıdadır. Bu eğitimler talebe bağlı olarak eğitim merkezinde ya da firmaya ait eğitim salonlarında verilebilmektedir.

Deniz Aras Mesleki Eğitim işletmelerde eğitim ihtiyacı belirlenen işgücüne, doğru yer ve zamanda doğru yönteme ulaşarak eğitimleri gerçekleştirir ve böylelikle işgücünün verimliliğini artırır, etkinliği sağlar.

 

Denizcilik Eğitimi olarak; 03.02.2011 tarihinden itibaren M.E.B. ve Denizcilik Müsteşarlığı’nın izni ile Özel Deniz Aras Mesleki Eğitim Kursu unvanı ile Deniz Güvenlik Eğitimleri ve Gemici eğitimlerine başlanmış, gençlerin denizcilik sektöründe de istihdam edilmelerine imkan sağlanmaktadır.

İş Makineleri Operatörü yetiştirmek amacıyla da 26.04.2011 tarihinde M.E.B. izni ile bu kurumda Vinç ve Forklift Operatörü yetiştirme eğitimlerine başlandı.

Deniz Aras Mesleki Eğitim Kursu, eğitimde başarıyı hedef edinmiş, bunun için en son teknoloji ve eğitim sistemlerini uygulayarak uzman eğitici kadrosuyla uyguladığı kurs programlarını sürekli artırarak ülkemize hizmet yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

 

 

📆 09 Mayıs 2011 Pazartesi 17:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR