MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika, Toplum » Bahçeli’den Tuğluk’a tepki:Saçmalamıştır, ciddiye alınmamalı
Bahçeli’den Tuğluk’a tepki:Saçmalamıştır, ciddiye alınmamalı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un, ‘Türkiye’de kötü şeyler olacak.’ açıklamasını, “Bahsettiğiniz gibi bir değerlendirmesi varsa saçmalamıştır, ciddiye alınacak bir tarafı yok.” diye yorumladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Bağdat Caddesi’nde seçim turu yaptıktan sonra Kadıköy’deki MHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada gündeme ilişkin soruları cevaplayan Bahçeli, Başbakan’ın konvoyundaki trafik eskortuna yönelik saldırıyı da değerlendirdi.

Terörle mücadelenin sürekli bir şekilde yürütülmesi gerektiğini belirten Bahçeli, “Zaman zaman milletimizi üzen, emniyet kuvvetlerinden veya silahlı kuvvetler mensuplarından şehit veren veya yaralı veren eylemlerini hala sürdürüyorlar.

Bunun en son örneğini Sayın Başbakan’ın Kastamonu mitinginden sonra kendisi Amasya mitingine geçerken konvoyundan bazı araçların Ankara’ya dönüşü sırasında yapılan bir saldırı var. Burada emniyet mensubu bir evladımız, şehit olmuştur. Bir diğeri de yaralanmıştır. Bunun burada duracağına dair herhangi bir işaret gözükmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti kararlılıkla terörle mücadelesini sürdürmelidir. Bazı temel kavramlarla terörle mücadelede bir zafiyet yaratılmamalıdır.

Hem kendilerini hem halkı aldatan, ama teröristlerin imaja gitme kararlılığını hiçbir zaman ortadan kaldırmayan davranışlardır. O bakımdan hükümete seçim öncesinde çok büyük bir sorumluluk düştüğü kanaatindeyiz.” diye konuştu.

AYSEL TUĞLUK’UN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Bahçeli, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un, ‘Türkiye’de kötü şeyler olacak.’ açıklamalarına ise şöyle karşılık verdi: “Seçimlere girip girmemesi onların kararıdır.

Ama bahsettiğiniz gibi bir değerlendirme varsa saçmalamıştır. Ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Kötüye gitme noktasında cevabı Cumhurbaşkanı’nın vermesi lazım. O da iyiye gittiğini söylüyordu. Şimdi hangisi geçerli, ikisinin takdirine bırakmak.

İSTANBUL CHA

📆 07 Mayıs 2011 Cumartesi 10:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR