MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » HAYTAP’tan Ak Parti Kadıköy ilçesine ziyaret…
HAYTAP’tan Ak Parti Kadıköy ilçesine ziyaret…


 “Hayvan sevmeyene OY yok”       HAYTAP (Hayvan hakları Federasyonu) yöneticileri AK Parti Kadıköy İlçe başkanlığını ziyaret ettiler.

Başkan yardımcısı Nesrin Çıtırık ve beraberindeki heyeti İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım, Milletvekili adayı Derviş Yücel, İlçe başkan yardımcıları Emin Ali Önder, Ercüment Göy, Yönetim kurulu üyesi Aslı Varol ve Savaş Bölükbaşı karşıladılar.

HAYTAP genel Başkan yardımcısı Nesrin Çıtırık “ AK Parti çok nazik insanlardan oluşuyor. Son derece kurumsallaşmış bir yapısı var. İnsanlara yaklaşımları çok kibar. AK Partiyi bu nedenle çok seviyoruz. Biz HAYTAP olarak “Hayvan sevmeyene OY yok” kampanyası başlattık. Bize gösterilen yakınlık ve ilgi için çok teşekkür ederiz. Biz Ak partiden çok yakınlık gördük. Doğrusunu isterseniz bu kadar yakın ilgiyi beklemiyorduk.” Dedi…

İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım “ Biz yaratılanı yaratandan dolayı severiz. Hayvanların da hakları var. İnsanlar haklarını arayabiliyorlar. Ama hayvanların haklarını aramaları diye bir durum yok. Onların haklarını biz insanlar aramalıyız. Onların haklarını korumak hepimizin görevi olmalı.” Diyerek hayvan sevgisini dile getirdi.

Ziyarete katılan Kadıköy temsilcileri Seval Aksoy, Aysun Topar, Zeynep Tekin, Zeynep Hekimoğlu ve Elif Gökteke AK Parti Kadıköy yönetim kurulu üyesi AslıVarol’un çok modern ve cana yakın olduğunu, kendisini çok sevdiklerini ifade ettiler. Evlerinde bulundurdukları hayvanları anlattılar. Özellikle Elif hanımın Karga beslemesi herkesin ilgisini çekti. İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım’ın “ Karganız kaç yaşında? “ sorusuna Elif Hanım “ Kargaların 150- 200 yıl yaşadığı söylenir. Kargamın yaşlı olduğunu düşündüğünüzü anlıyorum. Ama bu bilgiler yanlış. Kargalar sadece 20 yıl yaşıyorlar.” Diye cevapladı.

AK Parti birinci bölge Milletvekili adayı Derviş Yücel ise “ Gelin; hayvan haklarını savunmayı kaldıralım. Hayvanları sevdirme gönüllüleri diyelim. Böylece insanları hayvan sevgisine yönlendirelim.” önerisi tüm katılımcıların onayını aldı.

Haber ve Fotoğraflar: Ercüment Göy

Galeri
📆 05 Mayıs 2011 Perşembe 15:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR