MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » CHP’lilerden Gürsel Tekin’e istifa çağrısı!..
CHP’lilerden Gürsel Tekin’e istifa çağrısı!..


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ümraniye ilçe yönetiminden alınan partililer, il binası önünde eylem yapıp, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’i istifaya davet etti.
Ümraniye İlçe Teşkilatı’ndan yaklaşık 60 kişilik bir grup, CHP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı. “Gürsel Tekin istifa” şeklinde uzun süre slogan attan grup, Gürsel Tekin’i istifaya çağırdı. Daha sonra grup adına açıklama yapan Erol Temorci, “Ümraniye’de 35 mahalle komitesi, 14 seçim irtibat bürosu, 1 seçim koordinasyon merkezi ile yoğun çalışma içindeyken seçime 40 gün kala oylarımız artarken, 1 Mayıs emekçinin bayramında görevden alınmamız manidardır. Bu girişim sayın Gürsel Tekin’in seçim sonrası kongreye dönük genel başkan olmak için yaptığı manevralardan birisidir. Bunu örgüt olarak kabul etmiyoruz etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasından sonra Gürsel Tekin ile ilgili tutanağı okuyan Temorci “1 Mayıs kutlaması dönüşünde ilçe yönetiminin görevden alınmasını örgütümüz tarafından emek hırsızlığı olarak kabul ediyoruz. Ataşehir 1. bölge koordinasyon merkezine yapılan haksızlığı göstermek için gittiği ve tesadüfen Gürsel Tekin’în orada bulunmasıyla örgüte cevap vermemesi ve örgütü tehdit ederek ‘Bu kadar sayı değil 100 bin kişi de olsanız benim adım Gürsel Tekin ise sizi bitireceğim’ diye tehdit edip, 06 CHP 02 plakalı aracına bindiğinden, örgüt üyelerine cevap vermediğinden dolayı aracın önünde oturma eylemi yaptığı sırada örgütün üzerine patinajlı bir şekilde aracını sürdürüp partilimiz Hasan Özdemir ve Erol Temorcin’in ayağının üzerinden geçip ayrılmıştır” dedi. Daha sonra Gürsel Tekin’in karıştığı ileri sürülen olayla ilgili tutulan tutanak CHP İl Başkanlığı’na teslim edildi ve ardından grup sloganlar atarak dağıldı.

İSTANBUL (İHA)

📆 02 Mayıs 2011 Pazartesi 17:44   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“CHP’lilerden Gürsel Tekin’e istifa çağrısı!..” için bir cevap

  1. ibrahim çevik dedi ki:

    sayın başkanım ben ankara büyük şehir belediyesi kent estetiği daire başkanlığı yol süpürme aracı şöförüyüm.maaşlarımız düzenli verilmiyor ocak ayı maaşımızın yarısı daha verilmedi nova temizlik şirketi sahibi atillahan kurt paramızı istediğimizde gelirsem oraya kafanızı gözünüzü kırarım diye tehtit ediyor.kent estetiği müdürümüz fahri şahin ile birlikte çalışan arkadaşları toplayarak para isteyenin iş hakkını fes ederim diyorlar. bu konuda sizlerden destek bekliyoruz.bizleri yanlız bırakmayacağınızı biliyoruz başkanımız melih gökçek kedilere seymen elbisesi diktireceğine bizim paramızı versin. SAYGILARIMLA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR