MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Bağış, Surp Takavor Ermeni Kilisesini ziyaret etti.
Bağış, Surp Takavor Ermeni Kilisesini ziyaret etti.


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Türkiye’de insanların uzun yıllar baskıyla birbirini değiştirebileceğinidüşündüğünü, ancak kimsenin kimseyi değiştiremeyeceğini   belirterek,”Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edip seveceğiz. Ortak paydalarımızda birleşip bu ülkeyi dünyanın en zengin ülkesi yapacağız” dedi.

        Kadıköy Çarşısı’ndaki Surp Takavor Ermeni Kilisesi’ni Ak Parti 1. Bölge SKM Başkanı Abubekir Taşyürek ve partililerle ziyaret eden Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Vakıf Başkanı Sayın Şabuh Çolakyan ve beraberindekilerle bir süre sohbet etti.

        Surp Takavor Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Sayın Sabuh Çolakyan ve beraberindekilerin Paskalya Bayramı’nı kutlayan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, kilise yöneticilerine 12 Haziran seçimlerinde desteklerini ve dualarını beklediklerini söyledi.

        Türkiye’de son dönemde güzel günler yakalandığını, Vakıflar Yasası’nda değişiklik yapıldığını, geçmişte insanların duysalar da inanmayacakları bir olayın gerçekleştiğini ve Akdamar’da ayin yapıldığını anlatan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ülkede yaşayan herkesin artık birbirini daha iyi anladığını ifade etti. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, öldürülengazeteci Hrant Dink’in barışla ilgili sözlerine de atıfta bulundu.

        Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Türkiye’de her kesimden insanların bir çok alanda sorunlar yaşadığı dönemlerin olduğunu ve bunların yavaş yavaş çözülmeye başladığını kaydederek, Türkiye’nin artık Avrupa standartlarında bir ülke olduğunu söyledi.

        Kadıköy’ün belediye yönetimini de eleştiren Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, artık vatandaşların ideolojik olarak bakmadığın, hizmet istediğini dile getirdi.

        Parti olarak Türkiye’de kimsenin özel hayatına karışmadıklarını, herkesin dilediği gibi yaşamasını istediklerini kaydeden Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, herkesi olduğu gibi kabul

edip sevmeyi öğrenmek gerektiğini dile getirdi.

        Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Türkiye’de insanların uzun yıllar birbirine baskı yaparak diğerinideğiştirebileceğini düşündüğünü de belirterek, ama kimsenin kimseyi değiştiremeyeceğini, insanların birbirini anlayıp olduğu gibi kabul ederek sevmesi gerektiğini söyledi.

        Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ”Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edip seveceğiz. Ortak paydalarımızda birleşip bu ülkeyi dünyanın en zengin ülkesi yapacağız” dedi.

        Avrupa Birliği müzakere sürecine de değinen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Avrupa’da nüfusunyaşlandığını ve yaşlanan iş gücü karşısında Türkiye’nin Avrupa’nın kilit ülkesi haline geleceğini ifade ederek, ”Avrupa bizim peşimize düşecek. Üye olalım diye onlar bizim peşimizden koşacak. Türkiye her geçen gün, cazip bir ülke haline geliyor” diye konuştu.

        Sayın Şabuh Çolakyan da, 88 yaşında olduğunu ve Türkiye’nin pek çok dönemini yaşadığın dile getirerek, 6-7 Eylül olaylarını, Varlık Vergisi dönemini gördüğünü ve manevi olarak acılar çektiklerini anlattı.

       Sayın Sabuh  Çolakyan, ”Bu günler o kadar güzel oldu ki geçmişteki o günleri unuttuk. Biz de AB’ye girersek daha iyi olacak” dedi.Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’a kilise ziyareti sırasında Pazar günü kutlanacak Paskalya Bayramı’nın simgesi olan Paskalya çöreği de ikram edildi.

       Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış daha sonra Kadıköy Çarşısı’nda esnaf ziyaretinde bulundu.

📆 26 Nisan 2011 Salı 11:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR