MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » İİÖİ’ nden 1187 okula 2000 temizlik elemanı
İİÖİ’ nden 1187 okula 2000 temizlik elemanı


İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un 39 ilçesinde 1187 ilköğretim okulunda 2000 temizlik personeli hizmet alımı işini gerçekleştirdi.

Eğitimden kültüre, sağlıktan spora hayatın her alanında İstanbul’a hizmet eden İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un 39 ilçesinde 1187 ilköğretim okulunda 2000 temizlik personeli hizmet alımı işini gerçekleştirdi. İstanbul İl Özel İdaresi böylece okulların temizlik hizmetlerinin yanı sıra istihdama da katkı sağlamış olduİstanbul’da mevcut tüm okulların bilgisayar, sıra, masa, öğretmen kürsüsü gibi donanımla ilgili tüm malzemelerini karşılayan ve okulların doğalgaz dönüşümlerine imza atan İl Özel İdaresi, 6 milyon TL hizmet bedeli karşılığında okullarımızın temizlik personeli ihtiyacını da karşılamış oldu.

Ocak 2011’de başlatılan uygulama ile Milli Eğitim Bakanlığı bu amaçla ilk defa 2011 yılı Merkezi Yönetim bütçesinden ödenek tahsisi yaptı. Tahsis edilen ödenek 81 ilin Özel idarelerine aktarıldı. Gönderilen ödeneklerle gerçekleştirilecek ihale sonucu İstanbul’da 39 ilçede 30 Haziran tarihine kadar ilköğretim okullarının ihale ile temizlik hizmetleri satın alındı.

Böylece ilköğretim okullarında okul aile birliklerinin ve okul yöneticilerinin öğrencilerden temizlik parası adı altında para toplamaları da sona erecek. Yeni uygulama ile ilköğretim okullarında temizlik hizmetlerinin yapılmasına ilişkin sorunların kökten çözüleceği, temizlik hizmetlerinin daha sağlıklı bir şekilde yapılacağı ve okulların hijyenik olacağı belirtildi.

Bu uygulamanın yeni eğitim-öğretim döneminde de devam edeceği, bunun için temizlik hizmet alım ihalesine başlandığı bildirildi.

📆 20 Nisan 2011 Çarşamba 17:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR