MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Sağlık çalışanları iş bıraktı
Sağlık çalışanları iş bıraktı


Sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla düzenlenen iş bırakma eylemi İstanbul’da başladı. İstanbul Tıp Fakülkesi Çapa Hastanesi Kampüsü’nde kurulan çadırda toplanan doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları kısa bir yürüyüş yaparak çalışma koşullarının düzeltilmesini istedi.

Sağlık Sosyal Hizmet Sendikası ile İstanbul Tabip Odası’nın koordineli olarak organize ettiği iş bırakma eyleminde “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız, hastanelerimiz kapatılmak satılmak isteniyor, insanca çalışmak istiyoruz” yazılı pankartlar taşıdı.

Kampüste kurulan çadır önünde toplananlar arasında İstanbul Tabip Odası Başkanı Taner Gören de yer aldı. Grup adına basına açıklamalarda bulunuldu. Sağlık çalışanları adına konuşan Osman Öztürk, amaçlarının daha kaliteli çalışma ortamı ve daha iyi hizmet vermek olduğunu anlattı. Öztürk ayrıca Çapa’daki çadırın yanı sıra Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne de benzer bir çadırın kurulduğunu belirtti.

Basın açıklamasının ardından çadır önünde toplanan sağlıkçılar hastane kampüsü içinde yürüyüş yaptı. Slogan atarak yürüyen sağlıkçılar kampüs içinde diğer hastanelerden gelen arkadaşlarıyla birleşerek yeniden çadır önüne kadar yürüdü.

İstanbul(cihan)

Galeri
📆 19 Nisan 2011 Salı 11:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR