MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dumlupınar, Flaş, Genel » Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi ve Sağlık Polikliniği açıldı
Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi ve Sağlık Polikliniği açıldı


Kadıköy Belediyesi, özellikle dershanelere gitme imkanı bulamayan çocukların uzman öğretmenlerin verdiği derslerle desteklenmesi  ve SBS’ ye hazırlanmaları için açtığı Çocuk Etüt Merkezlerinin sayısını dörde çıkardı. Dumlupınar Mahallesi’nde Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi’ni  törenle açan Başkan Öztürk, açılışta çocuklar gibi şendi. Açılışta Başkan Öztürk’e teşekkür eden veliler, lise öğrencisi çocukları  için de üniversite hazırlık kursu ile İngilizce yaz okulu istediler.

Dumlupınar  mahallesinde 2009 yılında hizmete giren Çocuk Etüt Merkezi’nin öğrenci ve velilerden yoğun ilgi görmesi üzerine yeni çocuk etüt merkezleri açmayı  sürdüren Kadıköy Belediyesi,  dördüncü Etüt Merkezi olan Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi’ni de hizmete soktu. Dumlupınar mahallesinde bulunan Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi’nin açılış töreninde Etüt Merkezi’ne devam eden öğrencilerin yaptığı  dans gösterileri büyük beğeni topladı. Gösterileri keyifle izleyen  ve açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesen Başkan Selami Öztürk, konfeti yağmurunu kahkalarla karşıladı. Başkan Öztürk şunları söyledi:

“Her ailenin en önemli varlığı çocuklarıdır. Anne-babalar çocuklarının iyi eğitim almasını, iyi meslek sahibi olmasını, iş bulmasını ister, Allah iyilerle karşılaştırsın diye dua ederler. Birkaç gündür liseliler sokakta. Çünkü sınavlarda şifre kopya iddiası var.  Burada çalınan şifre değil, çocuklarımızın hayatı. Açtığımız etüt merkezleri çocuklarımızın eğitim yönünden desteklenmesini, dershaneye gitme fırsatı bulamayanların   dershane eğitimi alması içindir. Aslında  üniversite  sınavlarının kaldırılması gerekli. Çocuklarımızın sahip oldukları yetenek ve ilgi alanlarına göre kısa sürede mesleklere yönlendirilmesi, meslek okullarında eğitilmesi lazım. Etüt Merkezlerimizde çocuklarımız hem eğitim alırken hem de sosyal yönden de yetiştiriliyorlar. Velilerimiz ve muhtarımız bizden yeni etüt merkezleri, yeni dersler istediler. Bu çalışmaları yapacağız. Çocuklarımıza ve ailelere en çok ihtiyaç duydukları eğitim desteğini vereceğiz. Burada açılan Dumlupınar Sağlık Polikliniğimizden  tüm mahalle sakinlerimiz ücretsiz yararlanacak. Kadın ve çocuk sağlığı uzmanlarımızın yanında göz ve diş tedavileri, ruh sağlığı hizmetleri de ücretsizdir. ”

BRANŞ ÖĞRETMENLERİNİN VERDİĞİ EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezlerinde İlköğretim okullarında devam eden 6,7 ve 8 nci sınıflara Türkçe, matematik, sosyal, fen, İngilizce, 3,4 ve 5 nci sınıflara Türkçe, matematik ve hayat bilgisi dersleriyle ödevlerinde yardımcı etüt dersleri ile bilgisayar dersi de veriliyor. Toplam  2 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Çocuk Etüt Merkezlerindeki  kütüphanelerden ve bilgisayarlardan isteyen herkes yararlanabiliyor.

DUMLUPINAR SAĞLIK POLİKLİNİĞİ DE  ÜCRETSİZ

Uzman doktorların görev yaptığı Dumlupınar Sağlık Polikliniği’nin de açılışı yapıldı. Tüm sağlık branşlarının bulunduğu poliklinikte bütün hizmetler ücretsiz. Poliklinikte, kulak-burun-boğaz, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları, diş, göz  ve iç hastalıkları konusunda hizmet veriliyor.

📆 18 Nisan 2011 Pazartesi 14:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR