MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Koşuyolu, Sağlık » Hastaneye kaldırılan Peker Açıkalın’ın sağlık durumu ciddi
Hastaneye kaldırılan Peker Açıkalın’ın sağlık durumu ciddi


Açıkalın’ın sağlık durumunu değerlendiren doktoru Fuat Büyükbayrak, hastanın bilincinin kapalı olduğunu ve bilincinin açılmasını beklediklerini söyledi.

Ünlü oyuncu Peker Açıkalın’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Açıkalın’ın sağlık durumunu değerlendiren doktoru Fuat Büyükbayrak, hastanın bilincinin kapalı olduğunu, bilincinin açılmasını beklediklerini söyledi.

Kartal Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi’nde tedavi altına alınan Açıkalın’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan hastane doktoru Fuat Büyükbayrak, “Peker Bey, ünitemize bilinci kapalı olarak geldi. Bu sırada Peker Bey’in daha önce yapılan muayenesinde kroner arterlerinde problem olduğu düşünülmüştü ancak orada önemli bir şey çıkmadı. Ancak olayın oluş anı ile hastaneye getiriliş arasındaki süre bilinç kaybı önemli bir ölçüde bir problem yaratacak düzeyde. Bilinci kapalı. Muayenelerinde de bilincinin ne durumda kapalı olduğu belli değil. Tam manasıyla tomografisi ile diğer tetkikleri yarın yapılacak ve başhekimimizce yazılı bir açıklama ile bildirilecek. Anjiyosu çekildi, her hangi bir problemi saptanmadı. Şu anda bilinci kapalı. Önce bilincinin açılmasını bekleyeceğiz. Şuanda her hangi bir müdahale yok. Bilincinin açılmasını bekliyoruz” dedi.

Peker’in olay anından itibaren hastaneye kaldırılması arasında geçen sürenin çok uzun olduğunu ifade eden Büyükbayrak, “Bu olayın olduğu an ile kaldırıldığı ilk hastaneye götürüldüğü süre olan 10 dakika, bizim için uzun bir süre. Sirkülasyon dediğimiz bir problemi vardı. Kalbin kasılması yoktu, pompalayacak şekilde değildi ve beyne kan gitmiyordu. O yüzden burada bir sıkıntı olabilir. Bizimde tetkiklerimiz bu yönde” diye konuştu.

Olay sırasında Peker’le birlikte olan arkadaşı Birol Gül ise, “Olay, (Peker) kızının özel okuluna ziyarete gittiği sırada yeni mezun olmuş bir trafik polisinin yaptığı işgüzarlıktan kaynaklanmıştır. Ambulansın geç gelmesine de neden olan o trafik polisidir. Bununla ilgili gerekli işlemleri zaten yapılacak. Polisin işgüzarlığıdır bu” dedi.

Gül, Peker’in kızının okuduğu Özel Moda Fen Lisesi’ndeki bir müdür arkadaşını ziyaret etmek için gittiklerini ve bu sırada okul müdürü ile bir trafik polisi arasında tartışma yaşandığına şahit olduklarını anlattı. Trafik polisinin okul bahçesindeki bir otomobili kaldırmak istemesi nedeniyle başlayan tartışmaya sonradan dahil olduklarını anlatan Gül, Peker’in bu sırada polisin hal hareket ve davranışları nedeniyle çok sinirlendiğine dikkat çekti. Peker’in bu olaydan kısa bir süre sonra fenalık geçirdiğini ifade eden Birol Gül, polis memuru yüzünden ambulansın geç geldiğini ileri sürdü.

İSTANBUL (İHA)

📆 15 Nisan 2011 Cuma 10:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR