MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Etkinlikler, Flaş, Manşet, Toplum » Atatürk’e Yakışır Bir Anma Töreni
Atatürk’e Yakışır Bir Anma Töreni


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Kurtuluş Mücadelesi’nin eşsiz kahramanı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 71. yıldönümünde Tuzla’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında ilk olarak Sahil Tören Alanı’nda bir tören düzenlendi. Törende, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Garnizon ve Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tümgeneral Raşit Atilla Onkök, Tuzla Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Kırca, diğer kamu kurum ve kuruluşları, kamu yararına çalışan dernek temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler konuldu. Törene Tuzla Lisesi öğrencilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

Atatürk’ün 1938 yılında, Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’de de “Ti” işaretiyle iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından İstiklal Marşı okundu ve Türk bayrağı önce göndere çekildi sonra yarıya indirildi.

Atatürk Anıtı’ndaki törenden sonra, Tuzla Lisesi’nin hazırladığı ‘Atatürk’ü Anma’ töreni de İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Atatürk ve silah arkadaşları için Saygı Duruşu’nun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programında Atatürk’ün sesinden “10. Yıl Marşı” dinletildi. Programda ayrıca Tuzla Lisesi öğrencileri, Atatürk’ün sevdiği şiirlerin yanı sıra Atatürk Oratoryosu ile Atatürk’ün sevdiği şarkılar Okul Korosu tarafından seslendirildi.

Personelimiz De Ata’yı Andı

Bu arada Atatürk, Tuzla Belediyesi çalışanları tarafından da anıldı. Saat 09.05’de birimlerdeki personel bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Atatürk Çocuk Kulübü’nde De Anıldı

Bu arada Tuzla Belediyesi Merkez Çocuk Kulübü’nde de miniklerin katıldığı bir anma programı gerçekleştirildi.

cocuklar-saygi

Çocuk Kulübü üyesi çocuklar yakalarına Atatürk’ün fotoğrafını asarak katıldıkları anmada saat 09.05’te Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulundu. Atatürk şiirleri okuyan çocuklar ayrıca Atatürk ile ilgili resim çalışmaları da yaptılar. Çocukların yaptığı Atatürk resimlerinden oluşan bir köşe de oluşturuldu. Merkez Çocuk Kulübü Sorumlusu Türkan Gürses, çocuklara ve beraberinde anmaya katılan annelerine Atatürk fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisi sundu.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 10 Kasım 2009 Salı 13:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR